Dziedātāja savas karjeras laikā ierakstījusi 10 studijas albumus, bet pasaules slavu viņa iekaroja 1990. gadā ar hitu "Nothing Compares 2 U".

 56 gadu vecumā mūžībā devusies īru dziedātāja Šineida O’Konora, ziņo mūziķes tuvinieki. Nāves cēlonis pagaidām no sabiedrības tiek turēts noslēpumā.


2022. gada janvārī pašnāvību 17 gadu vecumā izdarīja dziedātājas dēls Šeins. Pēc dēla nāves O’Konora paziņoja, ka jūtas ļoti slikti un gribētu ātrāk nokļūt pie Šeina, jo viņas dzīve esot bezjēdzīga. Šineidai ir vēl trīs pieauguši bērni.


ATVADU FOTOGALERIJA - PĒDĒJĀS BILDĒS DZIEDĀTĀJAS DĒLS, KURŠ IZDARĪJA PAŠNĀVĪBUĪrijas premjers Leo Varadkars šonakt nācis klajā ar emocionālu paziņojumu, ka O’Konoras mūzika bija mīlēta visā pasaulē un viņas talants nav salīdzināms ne ar vienu citu.

Šineida O'Konora dzimusi 1966. gada 8. decembrī Īrijas galvaspilsētā Dublinā. Viņa ir trešais bērns piecu bērnu ģimenē. Bērnībā viņa daudz cietusi no fiziskās un emocionālās vardarbības. Viņas māte gāja bojā autokatastrofā, kad Šineidai bija vien 18 gadu.

Pusaudzes vecumā Šineida par zādzībām bija ievietota pāraudzināšanas iestādē, bet viņas likteni mainīja kāda mūķene, kas meitenei uzdāvināja ģitāru un rosināja apgūt mūziku.

"Varētu teikt, ka mūzika mani izglāba. Man bija lemts vai nu cietums, vai mūzika. Man paveicās," jaunības intervijā stāstījusi Šineida.

Savu debijas albumu "The Lion and The Cobra" dziedātāja ierakstīja 1987. gadā un uzreiz izpelnījās "Grammy" nomināciju.

Šineida tāpat stāstījusi, ka viņas mūziķes karjeras sākumā ierakstu kompānija gribēja viņu pierunāt atteikties no tolaik populārā panku vizuālā tēla.

"Viņi aizveda mani pusdienās un teica, ka man jāsāk valkāt īsus svārkus un zābakus, jāataudzē garus matus un jāuzvedas kā meitenei."

Taču dumpiniece Šineida izvēlējās citu ceļu: viņa aizgāja pie friziera un pavēlēja noskūt galvu uz "nullīti". "Frizieris negribēja to darīt, viņš gandrīz sāka raudāt, bet man patika."

Tieši savdabīgais vizuālais tēls un spēcīgā balss palīdzēja Šineidai izcelties citu vidū un kļūt par pasaules līmeņa zvaigzni.

Viņas otrais albums "I Do Not Want What I Haven't Got", kas tika laists klajā 1990. gadā, saņēma jau četras "Grammy" nominācijas un arī ieguva šo balvu labākā alternatīvās mūzikas albuma kategorijā. Albums tika pārdots vairāk nekā septiņos miljonos eksemplāru.

Par albuma lielāko hitu un arī O'Konoras slavenāko dziesmu kļuva "Nothing Compares 2 U", ko mūziķis Prinss bija sarakstījis jau 1985. gadā, bet tieši Šineidas izpildījumā šī dziesma kļuva ārkārtīgi populāra.

Vairāki mūzikas izdevumi, piemēram, "Rolling Stone" un "Billboard", to ir iekļāvuši visu laiku labāko dziesmu sarakstos.


Šineida O'Konora ir uzstājusies arī Latvijā - 2009. gadā viņa piedalījās vienā no pirmajiem "Positivus" festivāliem Salacgrīvā.
O’Konoras privātā dzīve bijusi vētraina: viņa bija precējusies un šķīrusies četras reizes. Šineida laidusi pasaulē četrus bērnus; katru no cita vīrieša. Divi vecākie bērni jau ir pieauguši, bet jaunākais dēls Jošua ir 16 gadu vecs.

Viņa jau gadiem ilgi cīnījusies ar garīgās veselības problēmām, bet nu aizsaulē devusies 18 mēnešus pēc tam, kad 17 gadu vecumā mūžībā devies viņas 17 gadus vecais dēls Šeins.


Šaineda O’Konora pasaules slavu ieguva 1990.gadā, kad laida klajā savu superhītu Nothing Compares 2U.

Kā teikts viņas ģimenes paziņojumā, “ar lielām skumjām pavēstām, ka mūsu mīļotā Šineida aizgājusi mūžībā. Viņas ģimene un draugi ir sagrauti un lūdz privātumu šajā ļoti grūtajā brīdī,” ziņo Īrijas nacionālā raidorganizācija RTE.

Šaineda O’Konora pirms 7 gadiem paziņoja, ka koncertos vairs neizpildīšot savu lielāko hitu “Nothing Compares 2 U”, jo vairs nespējot “emocionāli identificēties” ar dziesmu.


Populāro un klausītāju iemīļoto dziesmu sarakstījis amerikāņu dziedātājs Prinss, un 1990. gadā O’Konoras izpildījumā skaņdarbs sasniedza milzu popularitāti.“Pienācis laiks, kad man jābeidz dziedāt “Nothing Compares 2 U”. Man mācītās dziedāšanas manieres belkanto pirmais pamatnoteikums ir nekad nedziedāt dziesmu, ar kuru nespēj emocionāli identificēties. Pēc 25 gadiem man izbeidzās pēdējās rezerves, lai varētu šajā dziesmā ielikt kādas emocijas,” sociālajā tīklā “Facebook” atzīst O’Konora. “Es nevēlos pievilt klausītājus, kuri varbūt nāktu uz manu koncertu cerībā to dzirdēt, tāpēc paziņoju to šeit.”


“Ja es to dziedātu tikai tāpēc, lai neliktu cilvēkiem vilties, tad es nedarītu savu darbu. Tādā gadījumā es melotu. Jūs no manis saņemtu melus, taču mans uzdevums ir dot jums atklātību. Es neesmu aktrise, mani tā nemācīja. Dažādu iemeslu dēļ gadu gaitā esmu pārtraukusi dziedāt arī citas dziesmas,” sacījusi dziedātāja.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību pasaulslavenās mūziķes Šineidas O'Konora tuviniekiem, draugiem, talanta cienītājiem un visai mūzikas pasaulei.

GAIŠĀ PIEMIŅĀ. FOTOGALERIJA VEIDOTA NO SIRDS