2023. gada 24. maijā 83 gadu vecumā mirusi leģendārā dziedātāja Tīna Tērnere.
TINA TURNER IN MEMORIAM - ATVADU FOTOGALERIJA
Mākslinieces producentes paziņojumā teikts: "Tīna Tērnere, Rokenrola karaliene, šodien 83 gadu vecumā mirusi pēc ilgstošas ​​slimības savās mājās Kūsnahtā netālu no Cīrihes, Šveicē. Kopā ar viņu pasaule zaudē mūzikas leģendu un paraugu."

Tērneres muzikālā karjera ilgusi vairāk nekā 50 gadus. Par saviem darbiem viņa saņēmusi daudzas balvas (tai skaitā 11 Grammy balvas) un par ieguldījumu rokmūzikas attīstībā ir iemantojusi titulu "Rokenrola karaliene".


Mūziķe mirusi pēc ilgstošas slimības savās mājās netālu no Cīrihes, Šveicē. Ar viņas aiziešanu pasaule zaudē izcilu mūzikas leģendu.ASV dzimusī zvaigzne bija viena no visairāk mīlētākajām sieviešu rokdziedātājām, kas pazīstama ar savu harismu uz skatuves un milzīgu virkni mūzikas hitu.

Tērnere ir viena no pasaulē ievērojamākajām mūziķēm, tāpat viņa tiek uzskatīta par visvairāk panākumus guvušo sieviešu kārtas rokmūziķi. Žurnāls Rolling Stone viņu nodēvējis par vienu no visu laiku labākajām dziedātājām.


Savus ierakstus viņa ir pārdevusi vairāk nekā 200 miljonos kopiju. Izdevusi 10 studijas albumus, piedalījusies kā dziedātāja 96 filmu skaņu celiņu ierakstos. Dažās filmās piedalījusies arī kā aktrise. Nozīmīgāko no savām lomām Tērnere atveidojusi filmā "Trakais Makss 3" ("Mad Max Beyond Thunderdome", 1985), par ko saņēma balvu "Image Award" kā izcilākā aktrise galvenajā lomā.


TĪNAS TĒRNERES JAUNĪBAS DIENU FOTO - BILŽU GALERIJĀKopš 1994. gada Tērnere pārcēlās uz dzīvi Šveicē savā īpašumā Cīrihes ezera krastā. 2013. gadā viņa ieguva Šveices pilsonību. Tajā pašā gadā, pēc 27 gadus ilgām attiecībām, Tērnere apprecējās ar Vācijā dzimušo mūzikas ierakstu producentu Ervīnu Bahu.