Telemedicīna, digitālie risinājumi un citas aktualitātes izstādē “Medbaltica 2022”!

Jau no 1. līdz 3. decembrim Izstāžu centrā Ķīpsalā norisināsies Baltijas nozīmīgākā medicīnas izstāde “Medbaltica 2022”, kas šogad atzīmē 15 gadu jubileju.


Ekspozīcijā būs modernākās medicīnas tehnoloģijas un inovatīvi materiāli, mediķu darba apģērbs, ārstnieciskā kosmētika un produkti imunitātei. Turklāt šogad būs arī plašākā profesionālo pasākumu programma izstādes vēsturē – kopumā 15 konferences.


“Gandarī, ka pēc diviem izaicinājumu pilniem gadiem izstāde atkal ir atgriezusies pirmskrīzes līmenī gan apjoma, gan pārstāvēto valstu ziņā, turklāt tā notiks trīs dienas. “Medbaltica” ir pārbaudīta vērtība, ko par atbalstu savām biznesa aktivitātēm izvēlas gan pieredzējuši Latvijas un ārvalstu uzņēmumi, gan jauni uzņēmumi, kas vēlas nostiprināt savas pozīcijas tirgū. Un tādu šogad ir ne mazums!” norāda “Medbaltica” projekta vadītājs Mārtiņš Druvkalns.

Ar aktuālāko zobārstniecības, ķirurģijas, ortopēdijas, rehabilitācijas, farmācijas un citu medicīnas tehnoloģiju, iekārtu, materiālu un pakalpojumu klāstu izstādē iepazīstinās vairāk nekā 130 nozares uzņēmumu no 11 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ķīnas, Itālijas, Nīderlandes, Rumānijas un Zviedrijas. Pirmoreiz izstādē būs arī Čehijas un Ukrainas nacionālie kopstendi, kā arī Polijas vēstniecības stends, kur vienkopus būs pārstāvēti vairāki nozares uzņēmumi. Konferenču dalībnieki un izstādes apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunākajiem ražojumiem un uzlabotajām tehnoloģijām medicīnā, saņemt profesionāļu konsultācijas un labākos cenu piedāvājumus.

Mājas telerehabilitācija


Šogad izstādē piedalās daudzi uzņēmumi, kas piedāvā iekārtas un preces rehabilitācijai un fizioterapijai. Lai mūsdienu neprognozējamo situāciju apstākļos varētu nodrošināt terapijas nepārtrauktību, uzņēmums “BEKA Baltic” izstādē demonstrēs jaunumu rehabilitācijas nozarē – digitālo rehabilitācijas sistēmu "HOMING" ("TecnoBody", Itālija), ko var izmantot pacientu novērtēšanai un treniņiem gan rehabilitācijas iestādē, gan attālinātai saziņai, gan treniņiem mājās.

Dažādus tehnoloģiskos risinājumus demonstrēs uzņēmums “Hansab”, kas iepazīstinās ar jauno “Swisslog” automatizēto medikamentu uzglabāšanas noliktavu, kas paredzēta robotizētai medikamentu šķirošanai un sadalei ārstniecības iestādēs. Daudz jaunumu zobārstniecības klīnikām un citām medicīnas iestādēm piedāvās tādi pazīstami uzņēmumi kā “Aiko Med”, “Altex”, “Arbor Medical”, “Arde Dental”, “Dentiks”, “KJ serviss”, “Recipe Plus”, “Vlata”, Lietuvas “Baltic Medservice”, kā arī Čehijas un citu valstu uzņēmumi.

Veselības uzlabošanai ikvienam


Izstādē varēs apskatīt ne tikai medicīniskās tehnoloģijas, iekārtas un materiālus. To papildinās arī preces, kas noderīgas ikvienam, – mutes higiēnas līdzekļi, produkti profilaksei, uztura bagātinātāji, ārstnieciskā kosmētika, kompresijas izstrādājumi, preces rehabilitācijai, kompresijas pēcoperāciju apģērbs un ortopēdijas produkti, darba apģērbi un apavi mediķiem, kas izstādē būs pieejami par pievilcīgām cenām.

Divu Latvijas zinātnieču radīts uzņēmums “SpirulinaNord” izstādē piedāvās degustēt un iegādāties funkcionālo pārtiku ar svaigu, termiski neapstrādātu spirulīnu. Pierādīts, ka no svaigas spirulīnas vērtīgās vielas uzsūcas četras reizes labāk un netiek zaudēti svarīgie antioksidanti.

“Vorwarts Pharma” prezentēs visā Ukrainā pirktāko uztura bagātinātāju “Betargin” – aminoskābju kompleksu, kurā ietilpst arginīns un betaīns. “Orto partneri” iepazīstinās ar britu zīmola “Brush-Baby” produktiem bērnu zobu kopšanai gan to šķilšanās laikā, gan pēc tam. Savukārt veselību atjaunojošu apģērbu “Incrediwear” un aksesuārus profesionāliem sportistiem snieguma uzlabošanai, sāpju mazināšanai un pēctraumu periodam demonstrēs “Scanmed”. Lietuvas uzņēmums “Ortopagalba” prezentēs kvalitatīvas šinas un ortopēdiskās ierīces efektīvai rehabilitācijai pēc kaulu lūzumiem, sasitumiem un iekaisumiem, kā arī traumu profilaksei un pēcoperāciju periodā.

Inovatīvas diagnostikas un ārstēšanas iespējas


Katru dienu ar atšķirīgu piedāvājuma klāstu profesionāļiem – inovatīvām diagnostikas un ārstēšanas iespējām un plašiem savstarpēji papildinošiem pakalpojumiem – iepazīstinās “Veselības centru apvienības” (VCA) poliklīnikas. VCA Neiro klīnikas pārstāvji interesentiem veiks Latvijā nesen pieejamo unikālo izmeklējumu –galvas impulsu testu (HIT). Bet VCA poliklīnikas “Pulss” “Veselās acs klīnika” Ķīpsalā iepazīstinās ar jaunākajiem un plašākajiem oftalmoloģijas lāzeru pakalpojumiem, kas ļauj agrīni diagnosticēt un ārstēt acu slimības, kā arī prezentēs mūsdienīgu iespēju – diennakts acs spiediena mērīšanu mājas apstākļos. Programmu skatiet šeit:www.bt1.lv/medbaltica/read.php?subid=11965

Izstādē arī Ukrainas uzņēmumi


Ar “BT 1” atbalstu “Medbaltica” piedalīsies arī vairāki Ukrainas uzņēmumi. “Bioler”, kas ir vienīgais sausā saulespuķu lecitīna ražotājs Ukrainā, izstādē piedāvās lecitīnu ar īpaši augstu fosfolipīdu saturu – vismaz 97 %. Sporta rehabilitācijas aprīkojuma ražotājs “MedStarCom” prezentēs inovatīvas krioterapijas kameras, vakuuma rehabilitācijas skrejceliņus un velosipēdus, limfas masāžas rullīšus un citas ierīces rehabilitācijai un svara zaudēšanai, kuru pamatā ir aukstā un karstā terapijas tehnoloģija.

Plaša konferenču programma


Paralēli izstādei norisināsies 15 konferences, kur klātienē par aktuālo diskutēs ārsti, zobu higiēnisti, zobārsti, zobārstu asistenti, farmaceiti, rehabilitologi, fizioterapeiti, endokrinologi, ginekologi un dzemdību speciālisti, dietologi un uztura speciālisti, kā arī citu medicīnas nozaru speciālisti.

Zobārstiem, zobu higiēnistiem un zobārstu asistentiem visās izstādes dienās kopā notiks četras konferences, savukārt uz trim konferencēm Ķīpsalā pulcēsies rehabilitologi un fizioterapeiti, tostarp 1. decembrī pirmoreiz pasākumu rīko Latvijas Rehabilitologu asociācija, bet 3. decembrī, arī pirmoreiz, Ķīpsalā notiks Latvijas Fizioterapeitu asociācijas klīniskā konference “Fizioterapija Latvijā 25 + 2”.

Daudz straujāk nekā citas nozarēs Covid-19 izaicinājumi medicīnā ir ieviesuši dažādus inovatīvus digitālos risinājumus, tostarp aizvien plašāk tiek piedāvāti arī telemedicīnas pakalpojumi. Tāpēc 1. decembrī par mākslīgā intelekta vietu un nozīmi medicīnā, telemedicīnu un digitalizāciju diskutēs Veselības aprūpes darba devēju asociācijas konferencē “Izaicinājumi veselības aprūpē. Digitalizācija veselības aprūpē – bieds vai iespēja?”, kā arī Latvijas Māsu asociācijas hibrīdkonferencē “Inovācijas veselības aprūpē”, kas norisināsies 3. decembrī.

Pieteikšanās konferencēm:
profesionālo biedrību un asociāciju mājaslapās. Pilnu programmu skatiet:www.bt1.lv/medbaltica/visit.php#events

Izstādi “Medbaltica” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.
Vairāk par izstādi un pasākumiem:www.medbaltica.com

Norises vieta:
Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā, Ķīpsalas ielā 8

Izstādes darba laiks:
1.–2. decembrī 9.00–18.00
3. decembrī 9.00–17.00

Ieejas maksa:

Ieejas biļete – 3,00 EUR
Autostāvvieta – 4,00 EUR