Latvijas zīmoli turpina pārsteigt un sajūsmināt - FOTOGALERIJA

Prestižās “Red Dot” dizaina balvas ieguvējs pašmāju zīmols “an & angel”, par bestselleru kļuvušie zīmola “BAART” pinumi, ilgtspējīgas pārstrādāta papīra lampas no “O Design”, stilīgas ar rokām darinātas zīmola “Blera Bags” mugursomas... – šos un citus oriģinālos pašmāju zīmolu veikumus varēs apskatīt izstādē “Furniture & Design Isle 2022” jau šajā nedēļas nogalē, no 4. līdz 6. novembrim Ķīpsalā!

Radīts Latvijā – iekārots visā pasaulē

Šī zīmola produktus var sastapt dizaina veikalos 25 valstīs Eiropā, ASV, Dienvidamerikā un Āzijā. 2013. gadā tas saņēma prestižo “Red Dot” dizaina balvu. Viņu produktus izvēlas luksusa viesnīcas visā pasaulē, un tos mīl interjera dizaineri. Kas ir šis zīmols? Tas ir “an & angel”, kurš daiļo pasauli ar inovatīviem un funkcionāliem stikla produktiem. Tie ir trauki ar greznuma pieskārienu! Dizaina autors ir stikla mākslinieks Artis Nīmanis. Lai radītu elegantus, augstākās kvalitātes traukus, vāzes un dizaina objektus, “an &angel” stikla apstrādē izmanto jaunākās metodes. Ieraudzīsi, iemīlēsies!

Pīnes kā bestsellers

Dizaina studijas “Baart” komanda vienmēr spēj saskatīt skaistumu arī tur, kur citi redz tikai vecu mēbeli. To var atjaunot! Tā reiz, pārstrādājot un atjaunojot padomju laiku mēbeles, no kādas sekcijas apakšējā rāmja tapa soliņš. Lai to padarītu pievilcīgāku, dzima ideja virsmai izmantot mēbeļu auduma pīnes. Tas bija liktenīgi! Šis produkts iekrita cilvēku sirdīs! Tagad pīnes tiek integrētas gan soliņos, gan skapju durvīs, dīvānos, plauktu fasādēs utt. Top jauni dizaina produkti, un pīnes tos papildina. Pīnes ir kļuvušas teju par “Baart” atpazīšanas zīmi. Turklāt šī produkta ražošana samazina materiālu atlikumus līdz minimumam!


Pretstats plaša patēriņa precēm

Iveta Trence stipri tic, ka mēs katrs ar savām izvēlēm un paradumiem varam mazināt atkritumu apjomu un to ietekmi uz dabu. Šo ideju par labāku nākotni nes arī Ivetas radītais zīmols “O Design” un tā produkti – ilgtspējīgas pārstrādāta papīra lampas. Lampu radīšanā tiek izmantoti tikai otrreiz pārstrādāti un dabiski materiāli, turklāt rezultāts ir iespaidīgs! Aplūkojot “O Design” produktus, var pārliecināties, cik lielisku efektu var iegūt no šķietami necila materiāla – papīra! Vēl vairāk – lampas lieliski iederas izsmalcinātos interjeros!

Liec plecos unikalitāti!

Noteikti būsi manījis, ka pilsētvidē steidzīgi cilvēki bieži redzami ar mugursomu uz pleciem. Parasti izvēle krīt par labu tieši mugursomām to ērtuma un praktiskuma dēļ. Zīmols “Blera” uzskata, ka ērtumu lieliski var savienot arī ar modernu dizainu, tāpēc šīs mugursomas pilda abas funkcijas. Rūpīgs roku darbs, individuāli klienta vēlmēm pielāgojams un urbānai videi atbilstošs dizains. Šīs somas daudz komentārus neprasa! Patiks kā sievietēm, tā vīriešiem un būs ideālas pat lietainos laikapstākļos!

Tie ir tikai daži no zīmoliem, kuri priecēs apmeklētājus ar oriģināliem Latvijā radītiem produktiem. Apskati šos un citus mēbeļu, dizaina un interjera izstādē “Furniture & Design Isle 2022” Ķīpsalā jau šonedēļ – no 4. līdz 6. novembrim!

Izstādi “Furniture & Design Isle” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1. Vairāk: www.mebelesundizains.lv

Seko līdzi jaunumiem arī šeit:

www.facebook.com/FurnitureDesignIsle

www.instagram.com/furniture_designisle/

Darba laiks:

4.–5. novembris 10.00–18.00

6. novembris 10.00–17.00

Ieejas biļete iepriekšpārdošanā – 3 EUR, norises laikā – 5 EUR

Bērniem līdz 12 gadu vecumam, pensionāriem, invalīdiem – ieeja bez maksas!

UZZIŅAI: Izstāde “Furniture & Design Isle 2022” skaistākai dzīvei!

Jau 4.–6. novembrī Izstāžu centrā Ķīpsalā norisināsies starptautiskā mēbeļu, interjera un dizaina izstāde “Furniture & Design Isle 2022”, kas notiks divās tematiskajās hallēs. Dīvāni, gultas, matrači, virtuves iekārtas, akmens virsmas, interjera priekšmeti, skapju sistēmas, apgaismojums, biroja mēbeles, interjera tekstils, oriģināli dizaina elementi, gleznas… – vienuviet viss skaistam un funkcionālam mājoklim!

“0 DESIGN”, “Feidi”, “Vidzemes mēbeļu fabrika”, “Matraču meistars”, “Sadolin”, “MUMU Group”, “Wenden Furniture”, “Qubo”, “Parketa nams”, “Kate”, “Reborn”, “Alfa furnitūra”, “BAART”, “Kanttari”, “CasaDiVanna”, “Deco Room”, “Delux Dreams”, “ISKU”, “Akmens dizains”, “Kourasanit BS”, “DEHAUS”, “Lonas”, “Mūzas istaba”, “Pikimo”, “Saubag”, “Si-Light”, “Stikla serviss” – tā ir tikai neliela daļa no uzņēmumiem, kuri piedalīsies “Furniture & Design Isle 2022”. Kopumā ar savu piedāvājumu apmeklētājus iepazīstinās vairāk nekā 150 uzņēmumu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas, Polijas un citām valstīm.

Mēbeles katrai telpai

“Furniture & Design Isle 2022” ekspozīcija būs tiešām plaša un daudzveidīga – būs dažādu ražotāju mēbeles, interjera priekšmeti un dekori gan mājoklim, gan publiskajām telpām.

Regulārie “Furniture & Design Isle” apmeklētāji jau zina, ka šī izstāde ir īstā vieta, kur meklēt savu sapņu gultu un matraci – arī šogad izvēles iespējas būs vērienīgas. Koka gultas, auduma gultas, transformējamās gultas šaurām telpām, īpaši karaliskas gultas, augstākas un zemākas – spēj tik izvēlēties! Vienuviet varēs salīdzināt un izvēlēties atbilstošāko gan dizaina, gan cenas ziņā.

Tā kā attālinātais darbs daļai cilvēku ir kļuvis par ikdienu, tad izstādē neiztikt arī bez mēbelēm mājas biroja iekārtošanai – būs kompakti augstumā regulējami galdi un ergonomiski krēsli, mēbeles, dažādi statīvi, darba stacijas datoriem un noderīgi aksesuāri darba videi. Lai patīkama strādāšana!

Uzņēmumi piedāvās iekārtot gan viesistabu un guļamistabu, gan virtuvi un vannas istabu, gan bērnistabu un priekšnamu. Tā kā izstādē būs arī daudzveidīgs plauktu piedāvājums telpām, kuras pilda noliktavas funkciju, tad iekārtot un sakārtot varēs pat garāžu.

Gan telpās, gan arī jebkurā citā vidē liela nozīme ir apgaismojumam, tāpēc par to nevajadzētu aizmirst. Izstādē varēs izvēlēties gan modernus gaismekļus no dažādiem ārzemju ražotājiem, gan oriģinālas pašmāju zīmolu lampas, gan LED apgaismojuma risinājumus eksterjeram. Krāso ar gaismu!

Līdzās mēbeļu, interjera priekšmetu un gaismekļu piedāvājumam būs arī dažādi apdares materiāli interjeram un eksterjeram – gan parkets, lamināts un citi grīdas segumi, gan dekoratīvās apdares un dabīgā akmens materiāli.

Lietuvas uzņēmumu piedāvājums

Īpaši kuplā skaitā izstādē būs pārstāvēta Lietuva – vairāk nekā 20 uzņēmumu ar daudzveidīgu piedāvājumu. Apmeklētāji varēs iepazīt oriģinālu dizaina mēbeļu ražotāju “Ąžuolo gilė”, kurš priecēs ar minimālisma stilā veidotām mēbelēm no ozolkoka. Ar metāla mēbeļu piedāvājumu pārsteigs uzņēmums “Kopar”, augstas kvalitātes mīkstās mēbeles restorāniem, viesnīcām un birojiem piedāvās “Sedes Regia”, ar oriģināliem interjera objektiem izcelsies “Studio Dringelis”, savukārt par to, ka sabiedriskās telpas atplaukst un atdzīvojas, ja tajās ienes augus, pārliecinās uzņēmums “Gaja Decor Group”, kurš specializējas zaļo sienu veidošanā.

Arī Ukrainas uzņēmēji būs izstādē!

Ar BT 1 atbalstu izstādē piedalīsies arī uzņēmēji no Ukrainas. Uzņēmums “Steelbase” piedāvās pašu ražotus metāla rāmjus un galdu pamatnes, “StarWood” prezentēs ekskluzīvus dizaina galdus, pulksteņus un dažādas dizaina mēbeles no dabīgā koka, epoksīdsveķiem un metāla, “Mirater” piedāvās Ukrainā ražotas vannas istabas mēbeles, savukārt “Nikan Group” iepazīstinās ar mēbeļu piedāvājumu skolām, pirmsskolām un bibliotēkām.

Konsultējies ar interjera dizaineriem!

Lai iekārtotu mājokli pēc iespējas skaistāk un funkcionālāk un lai atrisinātu sasāpējušās problēmas interjerā, izstādes apmeklētāji varēs izmantot unikālu iespēju – konsultēties ar dizaineriem. Šogad Latvijas Dizaineru savienības stendā trīs dienu laikā konsultēs deviņi sertificēti interjera dizaineri – Kristiana Kazarjana, Varis Dzērve, Dace Zeltiņa, Katrīne Pētersone, Vīva Ieviņa, Līga Kausiniece, Jānis Vaivods, Miks Pētersons un Arvīds Plokšta. Sagatavojies konsultācijai – ņem līdzi fotogrāfijas un telpas plānojumu ar izmēriem un dodies uz izstādi!

BEZiepakojuma un krāsu pasaule

Tirdzniecība, izplatīšana, pārdošana – vai tas viss ir iespējams bez iepakojuma? Šobrīd arī tirdzniecības vietas, kas patērētājiem piedāvā produktus un izstrādājumus bez primārā iepakojuma, piegādes ceļā no ražotāja līdz tirdzniecības vietai tomēr nevar iztikt bez vismaz sekundārā jeb transporta iepakojuma. Vai ekoloģisks, videi draudzīgs, inovatīvs iepakojums ir iespējamā realitāte vai tikai iedoma un varbūt pat utopija? Ko varam mainīt? Uz šiem un citiem aktuāliem jautājumiem par iepakojumu un tā dzīves ceļu atbildes tiks meklētas Latvijas Dizaineru savienības rīkotajā konferencē “Pasaule bez iepakojuma... Vai tas ir iespējams?”, kas notiks 4. novembrī uz atvērtās skatuves. Savukārt 5. novembrī turpat noderīgas lekcijas par aktualitātēm krāsu pasaulē vadīs “Sadolin” pārstāvji! Ikviens ir aicināts!

Vēl “Furniture & Design Isle” varēs satikt meistarus, kuri nodarbojas ar mēbeļu atjaunošanu un mīksto mēbeļu pārvilkšanu, un dizainerus, kuri izstrādā individuāla dizaina mēbeles – gan mīkstās, gan korpusa.