Jau vēstījām, ka 58 gadu vecumā mūžībā devies pazīstamais fagotists HEINO JANKOVSKIS.

Liecības par mākslinieka nāvi ir stindzinošas. Neoficiāli avoti vēsta, ka mūziķis atrasts uz ielas nosalis.

Savukārt kādreizējais Heino draugs, bet vēlāk oponents, bijušais miljonārs Valdis Kalnozols ar sarkasmu portālā Draugiem.lv raksta:

Personiski, bet daudzi sapratīs - atrasts miris uz ielas... - dzīvē viss atgriežas un atmaksājas - vairāk skatiet FOTOGALERIJĀ 4. BILDĒ.

Uzziņai:


Latvijas Radio3 programma Klasika dalās ar skumju vēsti 2021.gada 20. decembrī:

""Klasiku" sasniegusi skumja ziņa - 58 gadu vecumā mūžībā devies fagotists HEINO JANKOVSKIS.

ATVADU FOTOGALERIJA


Vēl 2018. gadā Rūtas Paulas veidotajā "Beneficē" kopā ar mūziķi devāmies aizraujošā pastaigā, runājot gan par viņa studijām un muzikālo ceļu (pieskaroties, protams, viņa vadītajam Rīgas fagotu kvartetam), sportiskajām interesēm (Heino kopā ar dombiedriem nodibinājis biedrību "Latvijas regbija brālība") un nerimstošajām organizatoriskajām aktivitātēm.

"Ja tev piemīt muzikālā domāšana, tā jau ir puse no panākumiem," bija pārliecināts Heino, kuru allaž atcerēsimies kā optimismā starojošu, aizvien jaunu muzikālu ideju un sportiska gara pārņemtu personību.

Heino Jankovska pavadīšana mūžības ceļā - 23. decembrī plkst. 9.00 no Krematorijas telts, guldīšana zemes klēpī - plkst. 10.00 Sarkandaugavas kapos.Izsakām dziļu un patiesu līdzjūtību mūziķa ģimenei, draugiem un kolēģiem."


Sabiedrībā slaveni mūziķi, deputāti un prominentas personības steidz soctīklos izteikt līdzjūtības vārdus Heino Jankovska piemiņai:


Helvijs Stengrevics
ļoti skumji, šī gada izskaņā jau otrais skolas biedrs. Atceros kā gājām pie vienas latv. valodas skolotājas privāti pirms kondženes iestājekšiem trenēties. Ar Heinīti bija jautri vienmēr! Lai viegls ceļš dvēselei….

Dita Krenberga
Līdzjūtība visiem tuviniekiem!

Sonora Vaice
Dziļa līdzjūtība

Druvis Skulte
Līdzjūtība piederīgajiem... HEINO bija kolorīts gadsimtu mijas priekšstāvis...Lai vieglas smiltis...

Edgars Tavars
Līdzjūtība Heino tuviniekiem.

Agate Plakide
Līdzjūtība tuviniekiem... Mūžīgu mieru...