Bez vēsts pazudušais, piecgadīgais Ivans Berladins nosala mežā, jo kādas policistes rupjas kļūdas dēļ mazuli nespēja atrast ne policija, ne brīvprātīgie, lai gan kājās bija sacelta visa valsts un bērna meklēšanas operācijās piedalījās simtiem cilvēku.


Bojā gājušā Ivana tēvs ir liepājnieks Aleksejs Berladins, kurš kādu laiku pēc dēliņa zaudēšanas izvēlējās bohēmisku dzīvesveidu.


Viņš dzērumā izraisīja autokatastrofu un tagad saņēmis 6 gadu cietumsodu. Viņa dēļ bojā gāja 15 gadus vecā Elīna un divas jaunietes guva smagas traumas.


Pēc vairāk nekā gadu ilgas izmeklēšanas un tiesvedības Kurzemes rajona tiesa augustā izskatījusi lietu par 15 gadīgās meitenes bojāeju avārijā Liepājā, ziņo TV3 raidījums Degpunktā.

Par vainīgu atzīts automašīnas BMW šoferis - 32 gadus vecais Aleksejs Berladins, kurš pie stūres bija sēdies 2,56 promiļu reibumā. FOTOGALERIJA NO AUTOKATASTROFAS VIETAS.

Saskaņā ar spriedumu autovadītājam nebrīvē būs jāpavada 6 gadi, kā arī uz 7 gadiem viņam atņemtas autovadītāja tiesības.


Avāriju izraisīja mirušā piecgadīgā Ivana Berladina tēvs

Pie stūres automašīnai BMW, kas nobrauca no ceļa, ietriecās kokā un ielidoja grāvī, bija Aleksejs Berladins - 2017. gadā mežā pazudušā un bojāgājušā piecgadīgā Ivana Berladina tēvs.

Negadījumā cieta visi automašīnā esošie cilvēki – gan automašīnas vadītājs, gan tajā esošās nepilngadīgās jaunietes. Viena no jaunietēm – Elīna -  notikuma vietā no gūtajām traumām nomira. Divas nepilngadīgas meitenes, kuras brauciena laikā sēdēja automašīnas aizmugurē, guva smagas traumas, pārsvarā lūzumus, un nonāca slimnīcā, bet 15 gadus vecajai šofera blakussēdētājai ārsti vairs nevarēja palīdzēt. Arī pats automašīnas vadītājs nokļuva slimnīcā.

"Cilvēki esot bijuši alkohola reibumā, bet bojāgājusī meitene vienīgā esot bijusi skaidrā," toreiz stāstīja kāda vietējā iedzīvotāja. Pēc vietējo iedzīvotāju stāstītā, vīrietis gribēja pazīmēties jauno meiteņu priekšā, toreiz vēstīja TV3 raidījums Degpunktā.


Nežēlīgas likteņa ironijas dēļ Elīna gan dzīvoja kaimiņos Berladiniem, gan arī pirms trim gadiem aktīvi piedalījās pazudušā Ivana meklēšanā.


Uzziņai no 2020.gada. Bez tiesībām un alkohola reibumā. Autokatastrofā mirst 15 gadus vecā Elīna. Liepāja publisko meitenes foto un iespējamā slepkavas vārdu:

2020. gada 30.maijā, Valsts policijā tika saņemts trauksmes zvans par to, ka Liepājā, Laboratorijas ielā notikusi smaga autokatastrofa.

Liepājas portāls Infoliepaja.lv publiskojis 15 gadus vecās Elīnas fotogrāfiju un nosaucis slepkavas vārdu un uzvārdu. Skatiet fotogalerijā ceturto bildi.

Automašīnas BMW vadītājs, vadot automašīnu, nobrauca no ceļa braucamās daļas un uzbrauca šķērsim – kokam. Negadījumā cieta visi automašīnā esošie cilvēki – gan automašīnas vadītājs, gan tajā esošās nepilngadīgās jaunietes, taču viena no jaunietēm notikuma vietā no gūtajām traumām nomira.

Automašīnas vadītājs un divas pasažieres tika nogādātas medicīnas iestādē. Veicot alkohola pārbaudi konstatēts, ka vīrietis vadīja transportlīdzekli, būdams 2,56 promiļu reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kuras nav iegūtas likumā noteiktā kārtībā.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī par notikušo ir sākts kriminālprocess pēc diviem Krimināllikuma pantiem – par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību un ja vadītājs atrodas alkohola ietekmē, un par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli alkohola ietekmē, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi. Saskaņā ar Krimināllikumu, bargākais sods par šādu noziegumu ir brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz desmit gadiem. Šobrīd kriminālprocesa turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Policija atgādina, ka alkohols un jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšana ir nesavienojamas lietas un arī šis gadījums parāda, ka iereibis transportlīdzekļa vadītājs apdraud ne tikai pats savu veselību un dzīvību, bet arī rada draudus pārējiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Policija aicina rūpēties par savu un līdzcilvēku drošību un nekādā gadījumā nesēsties pie transportlīdzekļa stūres alkohola reibumā, tāpat nesēsties automašīnā, kur pie stūres atrodas iereibis vadītājs. Tāpat iedzīvotācij aicināti nepalikt vienaldzīgiem un situācijās, kad rodas pamatotas aizdomas, ka transportlīdzekļa vadītājs pie stūres sēdies reibumā, ziņot par to Valsts policijai, zvanot pa tālruni 110.