Tautā ne sevišķi mīlētā veselības ministre Ilze Viņķele par darbu ministres amatā 2020.gadā nopelnījusi 69 083 eiro, kas ir vairāk nekā gadu iepriekš, liecina viņas Valsts ieņēmumu dienestam iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija.

Papildus 409 eiro Viņķele pērn saņēmusi kā pabalstu no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras.

Tātad matemātiski rēķinot, Ilze saņēmusi vairāk kā 5750 eiro mēnesī.

Titulbilde ir ilustratīva no interneta dzīlēm.

Fotogalerijā: kā Ilze Viņķele ignorēja preses fotogrāfus ierodoties uz Valsts prezidenta Egila Levita inaugurācijas ceremoniju.


Ilze pērn iegādājusies arī 2017.gada "Volkswagen Polo" automašīnu par 10 450 eiro. Gadu iepriekš viņas īpašumā bija reģistrēta vieglā automašīna "Mini Cooper", tomēr 2020.gada deklarācijā šī automašīna vairs nav minēta.

Ministres 2020.gada deklarācijā norādīts 21 000 eiro uzkrājums AS "Swedbank", kas ir par 5000 eiro vairāk nekā gadu pirms tam. Tāpat viņas īpašumā aizvien reģistrēts dzīvoklis Rīgā.

Aizvadītajā gadā ministre ieņēmusi arī valdes locekļa amatus organizācijās "Attīstībai/Par!" un "Kustība "Par!"".

Tāpat publiski pieejama Viņķeles 2021.gada 7.janvāra deklarācija, ko viņa iesniedza beidzot pildīt ministres pienākumus. Tajā īpašu izmaiņu nav, tomēr pie ieņemamajiem amatiem viņa ir kļuvusi par domes vadītāju partijai "Kustība "Par!"", kā arī atalgojumā no Valsts kancelejas Viņķele saņēma 10 865 eiro.