Pašnāvība vai kāds "palīdzēja"? - tā sociālajos tīklos vaicā Gunvalda Groskopa draugi un biznesa partneri - skatiet EKRĀNŠĀVIŅUS fotogalerijā.

2020.gada 4.decembrī gājis bojā automašīnu rezerves daļu tirgotāja SIA "Gros auto grupa" īpašnieks Gunvaldis Groskops.


Uzņēmējs esot dzimis 1963.gadā, taču fotogrāfijās izskatās stipri jaunāks. Viņam ir bērns sākumskolas vecumā, un šarmanta sieva Nadja Groskopa - skatiet ATVADU FOTOGALERIJĀ.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Gunvalda Groskopa piederīgajiem.

Slavenākais Latvijas autoserviss GROS AUTO bija pazīstams visiem autovadītājiem. Tā galvenajā filiālē uz Jūrmalas šosejas savulaik varēja griezties pēc palīdzības cauru diennakti. Savukārt blakus bija ļaužu iemīļots restorāns-kafejnīca Martini bārs.Oficiālā versija:


Valsts policija informē, ka Babītes pagastā ceļa posmā uz Brīvkalniem automašīnā atrasts vīrieša līķis ar šautu brūci. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka, iespējams, izdarīta pašnāvība.

Babītes pagastā ceļa posmā uz Brīvkalniem automašīnā tika konstatēts vīrieša līķis ar šautu brūci. Groskops esot dzimis 1963. gadā. Vairākas reizes iekļauts miljonāru sarakstā: 2003. gadā žurnāls "Klubs" minējis Latvijas 300 "Eiro/Dolāru" miljonāru sarakstā, savukārt 2008. gadā laikraksts "Dienas Bizness" Groskopu minējis "Latvijas 1000 miljonāru" sarakstā. Viņš ir vienīgais SIA "Gros Auto grupa" īpašnieks.

Policija ir nozīmējusi nepieciešamās ekspertīzes un turpina noskaidrot notikušā apstākļus. Saistībā ar notikušo ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 12.nodaļas "Nonāvēšana".

Izmeklēšanas interesēs Valsts policija šobrīd plašāku informāciju nesniedz.

Kā liecina liecina "Firmas.lv" informācija, pērn būtiski pasliktinājās "Gros auto grupa" finanšu situācija. Uzņēmuma apgrozījums 2019.gadā bija 8,941 miljons eiro, kas bija par 8,3% mazāk nekā gadu iepriekš, bet zaudējumi sasniedza 2,128 miljonus eiro pretēji peļņai 2018.gadā. "Gros auto grupa" apgrozījums 2018.gadā bija 9,748 miljoni eiro un peļņa - 223 459 eiro.

Vadības ziņojumā bija arī atzīmēts, ka 2020.gadā uzņēmuma finanšu stāvokli būtiski ietekmēja Covid-19 pandēmija, kuras ietekmē "Gros auto grupa" apgrozījums būtiski samazinājies, bet uzņēmuma izmaksu līmenis nav samazinājies tik strauji.

Šogad 14.augustā "Gros auto grupai" tika ierosināta tiesiskās aizsardzības procesa lieta, tomēr 16.oktobrī Rīgas rajona tiesa to izbeidza. Tiesiskās aizsardzības process kompānijai tika izbeigts, jo pasākumu plānu neatbalstīja kreditoru vairākums.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka kompānijai šogad 26.novembrī bija nodokļu parāds Valsts ieņēmumu dienestam 1,67 miljonu eiro apmērā.

Uzņēmums reģistrēts 1994.gadā un tā pamatdarbība ir vieglo automobiļu rezerves daļu, motoru eļļu, riepu un piederumu mazumtirdzniecība un vairumtirdzniecība. "Gros auto grupa" pamatkapitāls ir 1,399 miljoni eiro.

Groskops uzrādīts kā patiesais labuma guvējs arī mikrosabiedrībā "Gros auto GP", kas pēdējos gados strādājusi ar aptuveni 50 000 eiro apgrozījumu un 19 000 līdz 26 000 eiro zaudējumiem.