Septembrī un oktobrī nav bijis neviena ārvalstu brauciena par valsts līdzekļiem, kurā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs nebūtu ņēmis līdzi savu jauno padomnieku Mārtiņu Drēģeri, - šādu ainu rāda pēc Pietiek pārstāvja pieprasījuma sagatavotā Ārlietu ministrijas informācija. Nodokļu maksātājiem Drēģera līdzņemšana izmaksājusi vairāk nekā 17 tūkstošus eiro, vēsta portāls Pietiek.com .

Iemesls šī informācijas pieprasījuma nosūtīšanai bija žurnālā Kas Jauns publicētā fotogrāfija, kuras fragmentu publicējam, un tās paraksts:


"Viens no pēdējiem uz svinīgo koncertu ieradās vistuvāk Latvijas Nacionālajam teātrim strādājošais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kas savulaik nāca klajā ar paziņojumu, ka ir gejs. Iepriekšējos gados Edgars valsts jubilejas svinīgo koncertu vienmēr apmeklēja viens.

Bet šoreiz Rinkēvičs nebija viens. Viņš uz Latvijas Nacionālo teātri ieradās kopā ar savu padomnieku preses jautājumos Mārtiņu Drēģeri, kuru ļoti bieži ņem līdzi, arī dodoties komandējumos ārpus Latvijas."

Mārtiņš Drēģeris
Nu Ārlietu ministrijas apkopotā informācija liecina, ka savu jauno padomnieku ārlietu ministrs ņem līdzi ne tikai uz valsts jubilejas svinīgo pasākumu, uz kuru amatpersonas parasti ierodas ar saviem dzīvesdraugiem un dzīvesdraudzenēm, bet arī ārvalstu komandējumos - turklāt nevis "ļoti bieži", bet - kā, piemēram, šā gada septembrī un oktobrī - pilnīgi visos.
Kā liecina Pietiek aprēķini, kas balstīti uz Ārlietu ministrijas sniegto informāciju, Drēģera līdzņemšana ārlietu ministra Rinkēviča ārvalstu komandējumos tikai šā gada septembrī un oktobrī vien izmaksājusi 17 318 eiro.

Kāda tieši bijusi Drēģera lietišķā atdeve šajos braucienos, Ārlietu ministrija neatklāj, jo visas komandējumu atskaites esot ierobežotas pieejamības informācija.

Pietiek šodien publisko Ārlietu ministrijas pārskatu par Rinkēviča un Drēģera komandējumiem šā gada augustā - oktobrī. Turpmāk šādus pieprasījumus Ārlietu ministrijai Pietiek nosūtīs regulāri.

Ar ieskanētajiem dokumentiem var iepazīties portālā Pietiek.com