Kā zināms, kaķi parasti dzīvo 15-20 gadus pilnvērtīgu mūžu. Bijušais Rīgas mērs, Eiroparlamenta deputāts Nils Ušakovs paziņojis, kāpēc pāragri nomira viens no Rīgas domes kaķiem Muris.

Ušakovs raksta, ka Murim bija problēmas ar nierēm.

FOTOGALERIJĀ valsts galvenie kaķi - Kuzja un Muris, kā arī jaunākie Nila dzīves mirkļi.

"Kuzja šodien. Tagad ir palicis viens. Kad es aizgāju no domes, runči Kuzja un Muris turpināja savu darbu pie vice-mēres Annas Vladovas. Pēc domes atlaišanas šogad februārī runči pārbrauca uz manu ofisu Stabu ielā. Tur viņi abi labi iedzīvojās, par viņiem rūpējās manas kolēģes - Anna Vladova un mana Rīgas biroja vadītāja Diana Švane. Pēdējā gada laikā uz Diānas galda, sākumā Rīgas domē, pēc tam birojā Stabu ielā Muris arī pavadīja lielāko daļu sava laika. Muris nomira no nieru mazspējas, ar ko slimoja jau visus pēdējos gadus," vēsta eksmērs Ušakovs.


Nils piebilst, ka pagaidām nav izlemts, kā rīkoties ar otru kaķi Kuzju: "Ko tagad darīt ar Kuzju, mēs vēl neesam izlēmuši. Vest viņu uz Briseli, kad tiks atcelti visi ierobežojumi. Vai paņemt viņam jaunu draugu no patversmes," raksta Ušakovs.

Uzziņai:

Kaķu mūža ilgums vidēji ir no 15 līdz 20 gadiem, bet ir reģistrēti gadījumi, kad kaķis nodzīvo arī 36 gadus. Kaķi dzīvo ilgāk, ja tos nelaiž ārā uz ielas. Tādā veidā tie tiek pasargāti no dažādām iespējamām traumām un ievainojumiem. Arī kastrētie un sterilizētie kaķi dzīvo salīdzinoši ilgāk. Toties kastrētie kaķi daudz biežāk cieš no citām hroniskām slimībām, piemēram, no aptaukošanās. Pāragra kastrācija (agrāk par septiņām nedēļām) var izsaukt urīnorgānu akmeņu slimības attīstību. Kaķi, kuri nav nevienam vajadzīgi, mūsdienās pilsētā dzīvo tikai aptuveni divus gadus, lai gan ir fiksēts gadījums, ka klaiņojošais kaķis ir nodzīvojis pat 19 gadus.


Pirmie divi kaķa nodzīvotie gadi relatīvi atbilst 24 cilvēka nodzīvotajiem gadiem. Katrs nākamais nodzīvotais gads atbilst vairs tikai četriem cilvēka nodzīvotajiem gadiem, respektīvi, 20 gadus vecs kaķis atbilst 100 gadus vecam cilvēkam.