Latvijā vairs neliek vārdu Solvita...
Šogad neviena meitenīte Latvijā nav nosaukta par Solvitu.
Šogad neviena jaundzimusī meitenīte Latvijā nav nosaukta par Solvitu, kaut gan iepriekšējos gados šis vārds ir bijis pietiekami populārs un Latvijā pašlaik kopumā ir veselas 2289 Solvitas, - šādus datus šodien publiskojusi Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, vēsta portāls Pietiek.com .
Partijas Vienotība vadītāja un tās ticamākā premjera amata kandidāte Solvita Āboltiņa pagaidām nav vēlējusies atbildēt uz Pietiek jautājumu - vai viņa kā pazīstama politiķe un Saeimas deputāte uzskata, ka faktam, ka šogad neviena Latvijā jaundzimusī meitenīte nav nosaukta par Solvitu, varētu būt kāds sakars ar viņas personības vērtējumu.
Savukārt Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, no kuras iknedēļas "vārda dienu preses relīzes" negaidīti izrietēja informācija par Solvitas vārda nepopularitāti, uz Pietiek jautājumu, vai tiešām publiskotajos datos nav iezagusies kļūda (ņemot vērā, ka, piemēram, pārvaldes mājas lapā minēts, ka Latvijā esot nevis 2289, bet gan 2443 Solvitas), apliecināja: "Informējam, ka pēc Iedzīvotāju reģistra datiem 2015. gadā Latvijas valstpiederīgo vidū nevienai jaundzimušajai meitenei nav dots vārds Solvita."
Oficiālajā preses relīzē, kas atrodama šeit, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde norāda uz to, ka tās Personvārdu datu bāzē atrodami teātra kritiķa un personvārdu pētnieka Gunnara Treimaņa pētījumi par vārda saistību ar personas rakstura īpašībām.
Tajos par Solvitām teikts: "Jaunā gada noskaņa Solvitai liek vienmēr bēgt no vienmuļības, būt uzpostai un skaistai un izvairīties arī no ķildām un rutīnas. Solvitai ir tendence sasteigt notikumu gaitu. Viņa paļaujas tikai uz sevi un pagājību neuztver traģiski. Solvita uzrota piedurknes un sirsnīgi metas darījumos. Var arī no torņa ielēkt ūdenī, jo alkst asu izjūtu."
Tikmēr plašā komplimentārā intervijā, kas publicēta portālā kasjauns.lv un kurā nepatīkami jautājumi nav uzdoti, Āboltiņa plaši izsakās gan par savu vārdu, gan vārda dienas svinēšanu: "Visi jau 1. janvārī sagaida Jauno gadu, un tuvākie mēģina atcerēties, ka man ir arī vārda diena. 1963. gadā, kad dzimu, Solvitas nebija vārda dienu kalendārā, tās parādījās vēlāk. Tomēr Solvita bija un joprojām baznīcas kalendārā ir 21. martā. Un arī gads kādreiz ir sācies 21. martā. Tad, kad vārdu nolēma iekļaut kalendārā, droši vien to arī nolēma ielikt gada sākumā - 1. janvārī, jo Solvita tulkojumā no itāliešu valodas nozīmē „saule” un „dzīve”."