2020. GADA 6. maijā 29 gadu vecumā mūžībā aizgājis talantīgais elektroniskās mūzikas producents Matīss Runtulis (07.03.1991 - 06.05.2020), pazīstams ar skatuves pseidonīmu Mr. Myster.

Sēru ziņu pavēstījuši mūziķa vecāki.

“Matīss bija ļoti LABS cilvēks. Viņš bija sirsnīgs un pārlieku dāsns. Laikam viņa jūtīgums bija tas, kas viņu salauza. Mēs viņu nenosargājām, un tagad mums ar to ir jādzīvo,” raksta Matīsa mamma Sanita Tauriņa.

FOTOGALERIJĀ MATĪSA DZĪVES MIRKĻI UN VIŅA VECĀKI SANITA TAURIŅA UN REŽISORS VIKTORS RUNTULIS

"MATĪSS RUNTULIS
7.03.1991 – 6.05.2020

Vakardienas rīts mums atnesa nežēlīgu ziņu – mūsu mīļais Matīss ir aizgājis un nekad vairs neatgriezīsies. Tas ir ļoti sāpīgi un tagad to ir jāmēģina aptvert.
No mums ir paņemts viss. Nekas vairs nav palicis – vien pilnīgi iztukšots skatiens nākotnē.
Matīss bija ļoti LABS cilvēks. Viņš bija sirsnīgs un pārlieku dāsns. Laikam viņa jūtīgums bija tas, kas viņu salauza. Mēs viņu nenosargājām un tagad mums ar to ir jādzīvo.
Mīļie vecāki, sargiet savus bērnus no JAUNĀ ĻAUNĀ. Esiet acīgi, uzstājīgi, ja nepieciešams – metiet toleranci pie malas un lieku reizi pārliecinieties, ka ļaunais Jūs neaptin ap pirkstu. Tas uzglūn un gaida mirkli, kad Jūsu mīļie būs nepasargāti, lai pavedinoši ieripotu, iedūmotu, ielītu un beigās pārņemtu visu.
Mēs cīnājāmies, bet TAS uzvarēja.
Matīss, mēs Tevi ļoti, ļoti mīlam.
Tavi vecāki
Sanita un Viktors".

Matīsa Runtuļa muzikālais talants izpaudās daudzveidīgi un pāri žanru robežām. Viņš pārvaldīja ģitāras spēli, dažādus elektroniskās mūzikas instrumentus un bijis diplomēts skaņu režisors.

Muzikālās gaitas sācis grupās “Sol Luna” un “Black Apple Market”, daudz sadarbojies ar džeza mūziķiem. Grupas “northern c” ietvaros un solo projektā “Mr. Myster” Runtulis radīja oriģinālu elektronisko deju mūziku, kurā saplūda dzīvie instrumenti ar dažādām dabas skaņām un valodām. Mūzika izdota albumos “northern c” un “Mr.Myster”.

Matīss bija arī grupas “The Bubble Gum expLOTION” dalībnieks, un viņa diskogrāfijā ir mūzika teātra izrādēm “Zvērīga mīla” teātrī “Dirty Deal Teatro” un “Neiekostais elkonis” Ģertrūdes ielas teātrī un kino – īsfilmām “Siltums” (2012) un “Medību diena” (2016).

Izsakām visdziļāko līdzjūtibu Matīsa Runtuļa [Mr. Myster] tuviniekiem un personīgi Sanitai Tauriņai un Viktoram Runtulim.