Jura Žagara vadītais Dailes teātris, kurš saņem mūsu, nodokļu maksātāju finansējumu, atlaiž četrus štata aktierus. Oficiāli - viņiem piedāvāts izbeigt darba attiecības uz vienošanās pamata. Pazīstamākā no atlaistajām māksliniecēm ir aktrise Aija Dzērve.


Viņa ir skumju pārpilna un saka: šāds pavērsiens ir gan personisks, gan rada neizpratni, kāpēc tieši mēs, - tieši šie četri mākslinieki krituši nežēlastībā.


"Šobrīd man ir tāda sajūta, ka galvenajā lomā ir laiks, liktenis. Brīdī, kad lidmašīnu piloti pako zivis "Kaijā", es domāju, ka būtu vispār augstprātīgi apvainoties, jo šī krīze un šie apstākļi skar pilnīgi visus cilvēkus. Es mēģinu domāt globālāk šobrīd, ne tik ļoti personiski, lai gan, protams, notikums ir ļoti personisks," LTV raidījumam Kultūršoks saka Dzērve.

AIJA DZĒRVE FOTOGALERIJĀ KOPĀ AR MEITIŅU NO ATTIECĪBĀM AR ĢIRTU ĶESTERI - ŠOVĀ DZIEDI AR ZVAIGZNI

Pārējie trīs aktieri, kuri atlaisti no štata Dailes teātrī ir Sarmīte Rubule, Kaspars Zāle un Mārtiņš Počs.

"Skatoties uz šiem aktieriem, subjektīvi es nesaprotu, kāpēc tieši šie, jo viņi visi ir ļoti labi aktieri, ar ko var darīt labas lietas," uzskata Dzērve. "Tas ir kaut kāds Žagara un Kairiša redzējums vai arī, iespējams, vēl kaut kādas šauras elites redzējums, kā visam ir jābūt. Gan Mārtiņš, gan Sarmīte taču ir tik spilgti un tik ļoti šarmanti, un Kaspars - viņš ir jauns un ļoti dziļš cilvēks pēc savas struktūras un dvēseles."

Atlaisto mākslinieku vietā Dailes teātris pieņēmis jaunos u plašākai sabiedrībai nezināmos aktierus Kārli Arnoldu Avotu un Tomu Veličko.

Darbu Juris Žagars piedāvājis Valmieras Drāmas teātra zvaigznēm Elīnai Vānei un Imantam Stradam, kuri abi ir dzīvesbiedri, bet pagaidām piedāvājumu vēl nav apstiprinājuši.

Šarmantā aktrise Aija Dzērve: