«Saskaņā ar tiesas spriedumu šodien ir atbrīvojama no ieslodzījuma Latvijas pilsone Kristīne Misāne,» – ar šādu labu lakonisku ziņu mikroblogošanas vietnē «Twitter» tieslietu ministrs Jānis Bordāns 20. aprīļa pēcpusdienā iepriecināja daudzus – Kristīni Misāni atbalstošo lielo daļu sabiedrības, kura uzdrīkstējās kategoriski protestēt pret Latvijas nesakārtoto likumdošanu, birokrātiju un komunikācijas trūkumu starp institūcijām. Kristīnei Misānei par sava bērna «nolaupīšanu» draudēja 15 gadu cietumsods Dienvidāfrikā (DĀR), kas faktiski būtu nāves spriedums, ko viņa saņemtu par sevis un bērnu glābšanu no vardarbības DĀR.

MISĀNES PRIVĀTĀ DZĪVE BILŽU GALERIJĀ

«Tā kā Kristīne Misāne bija lūgusi vienošanās procesa piemērošanu, viņai tika izskaidrotas tiesības vienošanās procesā un sekas, kas rodas līdz ar vienošanās noslēgšanu, kā arī prokurors ir atzinis, ka krimināllietā ir noskaidroti apstākļi, kas attiecas uz pierādīšanas priekšmetu, un apsūdzētā piekrīt viņai inkriminēto nodarījumu apjomam, kvalifikācijai, tiesa ir apstiprinājusi vienošanos un atzinusi Kristīni Misāni par vainīgu, sodot ar īslaicīgu brīvības atņemšanu uz diviem mēnešiem,» informē Latvijas Republikas Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Soda termiņā ieskaitīts apcietinājumā pavadītais laiks Dānijā un Latvijā no 2020. gada 20. februāra līdz 20. aprīlim. Personai piemērotais drošības līdzeklis - apcietinājums ‒ atcelts sakarā ar soda izciešanu.

LASIET ARĪ: Misāne dzēra no agra rīta līdz vēlai naktij. Pat mazo meitiņu baroja ar krūti alkohola reibumā

Misāni Āfrikā izvaros katru dienu! Kivičs visrupjākajiem vārdiem 'no panckām ārā' izlamā Levitu, Kariņu, Bordānu un visu valsts vadību

Nomocītā māmiņa Kristīne Misāne izplūst asarās: Āfrikas cietumā mani vienkārši nogalinās

Pēc 20 gadiem atgriezusies uz dzīvi Latvijā

Kristīnes Misānes māsa Mārīte Batraka brīvdienu žurnālam »Vakara Ziņas« pastāstīja, ka laimīgā Kristīne ar bērniem jau pirmajā dienā devusies uz laukiem. Pēc ilgā atšķirtības laika beidzot ir iespēja pabūt ģimenes lokā, lai atgūtu atšķirtības dēļ zaudēto laiku un izbaudītu pavasari, kā arī Kristīne ir darba meklējumos Latvijā. Savukārt pati Mārīte Batraka beidzot varēja atgriezties darbā, kur pretimnākošā vadība viņai bija atļāvusi paņemt bezalgas atvaļinājumu, jo viņa bija uzņēmusies gan rūpes par māsas bērniem, gan arī cīnījās par savas māsas likteni un dzīvību.

Visu rakstu lasiet "Vakara Ziņās"

“Šodien raudāja visa mana lielā ģimene. Un tās bija prieka asaras!” Tā stāsta no izdošanas Dienvidāfrikai izglābtā Kristīne Misāne. Vidzemes priekšpilsētas tiesa apstiprinājusi ar prokuratūru panākto vienošanos, ka Misāne jāatbrīvo no Iļģuciema cietuma. Kā ziņots, viņa bēga no vīra vardarbības un tika vainota par to, ka pārkāpa Dienvidāfrikas noteiktās bērna tiesības tikties ar tēvu un bija izmantojusi svešu kredītkarti un viltojusi dokumentus. Atzīts, ka Misāne sodu ir izcietusi. Dažas stundas pēc atbrīvošanas ar Misāni tikās Odita Krenberga: