Redakcijā vērsās kāds satraukts rīdzinieks, apgalvojot, ka skandalozais Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš izmantojis Vairs Vīķes-Freibergas pateicības jūtas pret Artusa mammu Lieni Kaimiņu, kura apsaimniekojot eksprezidentes nekustamos īpašumus, lai piedabūtu Vairu ierasties uz interviju viņa raidījumā «Suņu būda», tā palīdzot uzfrišināt sociālajos tīklos par «klaunu» un «ākstu» jau iedēvētā deputāta reputāciju, vēsta žurnāls Vakara Ziņas.

«Artusa Kaimiņa mamma Liene Kaimiņa apsaimnieko Vīķes-Freibergas īpašumus, tādēļ arī tik viegli eksprezidente piekrita filmēties Artusa videoblogā. Deputāta videoblogi nekad nav izcēlušies ar toleranci un iejūtību pret intervējamām personām. Artuss ir bijis diezgan nesaudzīgs. Reiz viņš pat līdz asarām noveda tautā mīlēto Valmieras Drāmas teātra aktrisi Regīnu Devīti. Kāpēc gan lai Freibergas kundze tāpat vien sniegtu interviju bravūrīgajam Kaimiņam? Tā tikai un vienīgi ir Artusa mammas draugu būšana ar eksprezidenti,» savu viedokli pauda rīdzinieks, kas vēlējās palikt anonīms.

Vairas Vīķes-Freibergas sekretāre Daina Lasmane pēc »Vakara Ziņu« lūguma centās noskaidrot no eksprezidentes, vai Liene Kaimiņa apsaimnieko VīķesFreibergas kundzes īpašumu. Taču tā arī neizdevās iegūt jebkādu atbildi, jo eksprezidente atteicās komentēt – šādu ziņu nodeva viņas pārstāve. Pats Artuss Kaimiņš, kurš trešdien bija aizņemts, izplatot paziņojumu par izstāšanos no Latvijas Reģionu apvienības Saeimas frakcijas, uz »Vakara Ziņu« zvaniem neatbildēja un arī neatzvanīja līdz pat žurnāla sūtīšanai uz tipogrāfiju.

Jautājums, kādēļ tautā cienītajai Vairai ielaisties darīšanās ar Artusu, ierodoties uz viņa skandalozo, eksprezidentes statusam neatbilstošo «Suņu būdu», ir pamatots. Tas, ka Artusam šāds gods pucē dažādu skandālu papluinīto reputāciju, ir vairāk nekā skaidrs. Viņam eksprezidentes intervija akurāt pirms kārtējā skandāla – skaļā paziņojuma par frakcijas pamešanu – kalpoja kā glābšanas riņķis un instruments uzmanības pievēršanai. Vai Vaira nejūtas izmantota? To eksprezidente nolēma paturēt pie sevis, komentāru »Vakara Ziņām« nesniedzot.

Publiski zināms, ka pēc prezidentūras beigām Vairas Vīķes-Freibergas ģimene mieru rada lauku mājās Kuldīgas novada Īvandē. Tur pirms vairākiem gadiem tika iegādāts īpašums, un tolaik «Neatkarīgā» rakstīja, ka 30 hektāru zemes iegādāta no kādas vācietes. Pilnvarotā persona darījumā bija eksprezidentes vīrs Imants Freibergs, bet īpašums toreiz tika noformēts uz meitas Indras vārda, kura jau Vairai dāvājusi mazdēlu Ivaru. Savukārt pati Artusa mamma Liene Kaimiņa jau ilgstoši starp citiem nekustamajiem īpašumiem izlikusi pārdošanai kādu privātmāju Teikā, kurā saskaņā ar informētu avotu stāstīto savulaik dzīvojis pats skandalozais deputāts – toreiz vēl daudzsološs aktieris.