Ar veselo saprātu nav īsti kārtībā, – kravas auto vadītājs skarbi kritizē ātrās palīdzības šofera agresīvo braukšanu.

Ik gadu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) rīko apmācības spectransportu vadītājiem, kur tiek likts uzsvars uz drošas braukšanas apgūšanu. Iegūtās prasmes tiek vērtētas ar testu. Par spīti tam, pagājušās nedēļas izskaņā viens no mediķiem, kas sēdēja pie stūres operatīvā dienesta automašīnai, izraisīja situāciju, kas šokēja kādu kravas auto šoferi. Tikai viens metrs šķīra abus transportlīdzekļus no smagas avārijas - kā nogrieza ceļu, skatiet fotogalerijā.

No pamatīgām nepatikšanām par mata tiesu izspruka kāds mediķis, kurš, steidzoties uz izsaukumu Zolitūdes apkaimē, aizmirsa par ceļu satiksmes drošību. Kravas automašīnas šoferis, kam uz Jūrmalas šosejas nācās ekstremāli bremzēt, lai nesaskrietos ar operatīvā dienesta transportlīdzekli, apraksta situāciju kā ļoti bīstamu. “Es biju stipri pārliecināts, ka tā ātrā palīdzība tūlīt apgāzīsies, jo tāpēc, ka līkumā, ja viņa šādi bremzē, ir mazs sitiens pa dibenu un viņa ir uzreiz: opā, un tās bieži apgāžas. Ja viņš pie “deguna” paša piebrauc “fūrei” klāt šitādā veidā jau griežot un bremzējot, tas nozīmē ka šoferim ar veselo saprātu nav īsti kārtībā,” saka kravas auto šoferis Mārtiņš.


Transportlīdzekļa vadītājs stāsta, ka braucis ar 70 km/h un strauji stājoties ar 30 tonnu smagu automašīnu visas mantas, kas atradās salonā, aizlidojušas pa gaisu. Vīrietis ir sašutis par ārsta pārgalvību: “Viņam skaņas un gaismas signāli dod brīdinājumu tikai to, ka viņš pārkāpj noteikumus, atļauti pārkāpj, bet tas nenozīmē, ka viņš var apdraudēt citus cilvēkus, pārkāpjot noteikumus.” Arī NMPD, apskatījuši kravas automašīnas video reģistratora fiksētos kadrus, atzīst, ka viņu darbinieks braucis agresīvi un dienesta pārstāvis bīstamo situāciju pieļaut nedrīkstēja. Mediķim, visticamāk, tiks izteikts rājiens par cilvēku drošības apdraudēšanu un samazināts kopējais darba kvalitātes vērtējums. TV3 Degpunktā: