2019.gada 17.novembrī mūžībā devusies kinoktrise un Latvijas Nacionālā teātra aktrise Helga Dancberga, vēstīts viņas dēla, mācītāja Krista Kalniņa sociālā tīkla kontā.

"Mūsu mīļā mammīte, Helga Dancberga, vakardien, dienu pirms savas dzimšanas dienas, devās mūžībā. Mēs pateicamies Dievam par viņas dzīvi, kas bija tik krāsaina un bagāta."

ATVADU FOTOGALERIJA

Dancbergai bija 78 gadi. Viņai laulībā ar komponistu Imantu Kalniņu ir trīs bērni: Krists ir mācītājs Vecās Ģertrūdes baznīcā, Dana – Stradiņa slimnīcas Garīgās aprūpes un sociālā darba dienesta vadītāja, Rēzija – aktrise un režisore.

Mācītājs Krists Kalniņš un aktrise Rēzija Kalniņa ir dvīņi - skatiet fotogalerijā 3. un 4. bilde.

Dancberga dzimusi 1941.gada 18.novembrī Rīgā. Beigusi Rīgas 1.vidusskolu, Dailes teātra 3.studiju. Strādājusi Valmieras Drāmas teātrī, Liepājas teātrī, bet kopš 1975.gada ir Nacionālā teātra aktrise. 1984.gadā absolvējusi Latvijas Konservatorijas Kultūras un mākslas zinātnes fakultātes Režijas nodaļu.

Pēc gandrīz desmit gadu darba Liepājas teātrī Helga Dancberga pārnāk strādāt uz Rīgu un 1975. gadā kļūst par Nacionālā teātra aktrisi.

Ja radošās darbības sākumā Helga Dancberga nospēlējusi vairākas jauno varoņu mīlētāju lomas, kuram raksturīgs gara spēks, spīts un tiešums, tad aktrises humora izjūta ar laiku ļauj viņai kļūt galvenokārt par spilgtu raksturlomu tēlotāju ar plašu emocionālo amplitūdu - no lietišķas līdz romantiskai būtnei. Kā režijas diplomdarbu Nacionālājā teātrī iestudējusi S. Kristovas lugu “Atbrīvota” (1984) - teikts teātra mājaslapā.

Dancberga arī tika uzņemta Latvijas Teātra Zelta fondā, kurā tiek uzņemti skatuves mākslinieki, kuri devuši īpašu ieguldījumu teātra nozarē.

Atvadīšanās no Helgas Dancbergas notiks 2019.gada 22.novembrī plkst.12:00 Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcā. Baznīcas durvis tiks vērtas jau no plkst.11:00. Pēc Atvadu dievkalpojuma māksliniece tiks guldīta zemes klēpī Pleskodāles kapos Rīgā.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Helgas Dancbergas tuviniekiem, draugiem un talanta cienītājiem, kā arī visai Latvijas teātra saimei.