Atvadīšanās no aktiera Imanta Skrastiņa notiks sestdien, 14. septembrī, pulksten 12.00 Meža kapu kapličā.


78 gadu vecumā mūžībā devies aktieris Imants Skrastiņš, ziņo Latvijas Televīzijas Kultūras ziņu redakcija. 1941. gadā dzimušais aktieris Imants Skrastiņš 80-tajos gados ieguva tautas mīlestību ar Raimonda Paula dziesmu izpildīšanu. Strādājis Jaunatnes teātrī un kā Radioteātra režisors, bet no 2004. gada darbojies Nacionālajā Valsts radio un televīzijas padomē.

Skrastiņš 1981. gadā ieguva Latvijas PSR Nopelniem bagātā skatuves mākslinieka nosaukumu un vēlāk – 1989. gadā – Latvijas PSR Tautas skatuves mākslinieka nosaukumu. 2001. gadā apbalvots ar Aleksandra Čaka balvu, savukārt 2003. gadā kļuva par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri.

Raimonda Paula dziesmu dziedāšana neskaitāmos koncertos bija liels un nozīmīgs Imanta Skrastiņa dzīvesposms. Taču gandrīz desmit gadus iepriekš ļoti nozīmīgs notikums Skrastiņa mūžā bija galvenā, Dzejnieka loma Pētera Pētersona izrādē "Spēlē, Spēlmani" ar Imanta Kalniņa mūziku 1972. gadā. 

Kopš 1960. gada, kad aktieris pirmoreiz ieradās Radioteātrī, viņš ieskaņoja aptuveni 1300 dažādu lomu. Gadu gaitā sadarbība ar Radioteātri Skrastiņam veidojās ne tikai kā aktierim, bet arī kā režisoram. Skrastiņa 1986. gadā režisētā Jara Beneša dziesmu spēlē „Zaļā pļavā” vēl arvien ir populārs ieraksts radioteātrī.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Imanta Skrastiņa tuviniekiem - personīgi brālim, aktierim Guntim Skrastiņam un dzīvesbiedrei, dziedātājai Ritai Trencei. ATVADU FOTOGALERIJA


LASIET ARĪ: Rita Trence tiek uzskatīta par Lilitas Ozoliņas un Imanta Skrastiņa laulības izjaucēju

Daigas Mazvērsītes stāsts par dziedošo aktieri Imantu Skrastiņu, sagaidot viņa 75 gadu jubileju: