Populārā šlāgergrupa Duets Sandra tiek vainota plaģiātismā. Un ne velti, jo tās hits Mazcenas mobilais patiešām ir ļoti līdzīgs slavenajai Tonija Kristija izpildītajai dziesmai Is This the Way to Amarillo, šonedēļ vēsta portāls Kasjauns.lv .

Tonija Kristija izpildīto dziesmu Is This the Way to Amarillo Nīls Sedaka un Hovards Grīnfilds sarakstīja 1971. gadā un tā bijusi pat Lielbritānijas singls numur viens. Savukārt “Dueta Sandra” mūziķi Andris un Sandra Brīnumi dziesmu Mazcenas mobilais radīja pirms gadiem divpadsmit. Interesanti, ka Andris Brīnums nenoliedz abu kompozīciju līdzību, taču apgalvo, ka nav iespaidojies no tik populārās britu dziesmas un līdzība nav apzināti radīta, jo visām savām dziesmām melodijas un tekstu rada paši – kopā ar sievu Sandru.


Tikmēr Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/Latvijas autoru apvienība (AKKA/LAA) informējusi, ka dziesma Mazcenas mobilais izņemta no AKKA/LAA reģistrēto muzikālo darbu bāzes, kas nozīmē, ka turpmāk, kad šī dziesma tiks izmantota, atlīdzība tiks pārskaitīta oriģinālās melodijas autoriem.

To, vai Mazcenas mobilais ir Is This the Way to Amarillo plaģiāts, klausītājiem un grupas faniem jāvērtē pašiem - ironizē Kasjauns.lv žurnālisti.

Tomēr šķiet, ka pat klausītājam, kuram zirgs uz ausīm ir uzkāpis, sadzirdama nevis tikai līdzība, bet gan vienkārši nekaunīgs copy/paste ...


Duets Sandra – “Mazcenas mobilaisTonijs Kristijs - “Is This the Way to Amarillo