Daudziem pārsteigums! Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš pametis Reģionu apvienību Saeimā.

Populārais un allaž skandālos iekļūstošais Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš izstājies no Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Saeimas frakcijas.

Kaimiņš paziņojumā skaidro, ka šādu lēmumu pieņēmis, jo LRA frakcijas vadība esot kļuvusi par Vienotības līderes Solvitas Āboltiņas dedzīgākajiem atbalstītājiem viņas cīņā par premjera amatu.

"Es to neuzskatu par gudru politiku, bet gan par izmisīgu mēģinājumu nonākt koalīcijā, tādēļ vēlos norobežoties no šādas rīcības," paziņoja Kaimiņš, "Āboltiņas publiskais tēls maniem vēlētājiem ir kļuvis par simbolu visam, kas Latvijas politikā ir nosodāms - augstprātība, varaskāre un shēmošana."

"Mans lēmums nav spontāns, jo domstarpības ar LRA frakcijas vadību ir veidojušās jau ilgāku laiku.  Man nebija pieņemama frakcijas rīcība bēgļu jautājumā, kad bez plašākām iekšējām diskusijām tika lemts atbalstīt bēgļu uzņemšanu.  Man nav saprotama Latvijas Reģionu Apvienību veidojošo partiju biedru politika," savā paziņojumā raksta deputāts.

"Apvienības partijas pārstāv pretējas ideoloģijas un dažkārt liekas, ka tās vieno biedru neapmierinātība un atsevišķu politiķu karjeras ambīcijas.  Nav bijusi frakcijas vadības reakcijas uz Aivara Lemberga man paustiem apvainojumiem un publiskas prasības no manis atbrīvoties.  Tas man liek domāt, ka LRA frakcijas vadība piekrīt Aivara Lemberga vērtējumam.  Šis apstākļu kopums ir radījis mūsu sadarbībai neiespējamu vidi, tāpēc izstājos no LRA frakcijas," paziņo kaimiņš. 

Latvijas Reģionu apvienības (LRA) frakcija ir pārsteigta par Artusa Kaimiņa emocionālo lēmumu, tomēr respektē to, žurnālistiem sacīja frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš.

"Šis ir Artusa Kaimiņa lēmums, kuru mēs respektējam, un jebkurā gadījumā novēlam viņam turpmākajā politiskajā darbā veiksmi un izdošanos," teica Liepiņš, komentējot Kaimiņa lēmumu par izstāšanos no frakcijas.

Viņš arī akcentēja, ka LRA ir demokrātiska organizācija, kurā vienmēr tiek respektēts katra deputāta viedoklis.

Saeimas vēlēšanās Kaimiņu deleģēja apvienība Iedzīvotāji, kuru vada Kaspars Upacieris. 

Jau ziņots, ka Kaimiņam pagājušajā nedēļā partija liedza piedalīties sarunās par jaunās partijas veidošanu. 

Deputāts Juris Viļums (LRA) savā Twitter kontā paziņojis, ka Kaimiņa lēmums viņam nav saprotams, taču cer uz turpmāku sadarbību.