Dziedātāja Sandra Brīnuma mūžībā aizgāja 2017. gada februārī. Viņas vīrs Andris Brīnums sabiedrībai izstāstīja, ka viņa mūza Sandra, ar kuru kopā muzicēja grupā Duets Sandra, mira no retas un neārstējamas neiroloģiskas saslimšanas - amiotrofo laterālās sklerozes. Tagad, pusotru gadu pēc dziedātājas nāves Andris Brīnums sarunā ar žurnālu Ieva atklāj, kā aizritēja Sandras pēdējie mēneši un dienas.

Andris Brīnums meklējis ārstniecības iespējas dažādās Eiropas klīnikās, taču diemžēl liktenis bijis nepielūdzams - pret šo reto slimību izārstēšanās līdzekļi vēl neesot izdomāti nekur pasaulē. Tā vienmēr ir letāla - vai nu lēnāk, vai ātrāk.


Aizgāju uz aptieku pēc zālēm, viņa mani sagaidīja un manā acu priekšā izdzisa

Tas bija ļoti smags posms, noskatīties, kā Sandras dzīvība izdziest. Tā kā soliste vairs nespēja dziedāt, viņi abi zaudēja muzicēšanas darbu, bet ļoti aktīvi palīdzēja meita. Šajā laikā arī Sandra vīram daudz ko iemācījusi, jo Andris ar saimniecības darbiem bija uz jūs. Jau drīz viņš pats pārņēma mājas darbus un pusgadu kopa un uzturēja Sandras veselību un dzīvību.

"Saulkrastos dzīvojām otrajā stāvā. Kad Sandra vairs nespēja uzkāpt pa kāpnēm pat ar manu palīdzību, pēdējās trīs nedēļas pavadījām pie meitas. Sandras aiziešanas dienu joprojām labi atceros - to jau nevar aizmirst. Aizgāju uz aptieku pēc zālēm, viņa mani sagaidīja un tad acu priekšā izdzisa. Paldies Dievam, ka Sandrai nebija ilgi jāmokās un aiziešana nebija smaga. Apklusa, un viss."

Vairāk lasiet žurnālā IEVA.