Dzintaru koncertzālē 1. augustā notika Latvijā un Krievijā populārā aktiera Ivara Kalniņa 70 gadu jubilejai veltīts koncerts, kas bija daļa no teātra un kino mūzikas festivāla "Jūras pērle". Dienu pirms savas godināšanas aktieris organizatoriem paziņoja, ka uz to neieradīsies, jo 70. dzimšanas dienu svinēs tikai kopā ar ģimeni, vēsta žurnāls Vakara Ziņas.

Līdz ar to koncerta scenārijs tika mainīts – nenotika jubilāra uzruna un sveikšana. Lai gan pats Kalniņš uz pasākumu neieradās, viņš pasākuma viesiem un dalībniekiem atsūtīja iespaidīga izmēra torti.Kā jau ziņots, 1. augusta vakara pasākuma programma tika veltīta arī Leonīda Gaidaja un Georgija Danelija radošajam darbam. Koncertā varēja dzirdēt mūziku no filmām, kas uzņemtas "Ļenfiļm" kinostudijā, kā arī to apmeklēja aktieri, kuri spēlējuši šajās kinolentēs.
Savas karjeras laikā Kalniņš piedalījies gan teātra uzvedumos, gan arī filmās, no kurām daudzas ir iekļautas padomju un Latvijas kino "zelta" krātuvītē. Starp veiksmīgākajām filmām, kurās piedalījies arī Kalniņš, var minēt kinolentes "Vālodzīte" (1972), "Uzticamais draugs Sančo" (1975), "Teātris" (1978), "Personisko drošību negarantēju…" (1980), filmu - opereti "Silva" (1981), "Laiks mīlēt" (2002), seriālus "Drongo" (2002), "Aizmirstais" (2011) un "Ziemas ķirši" (1985).