Atklājies, ka jau 2017.gada novembra sākumā 19 gadus vecā studente Sintija Bāliņa un viņas māte vērsušās policijā: pēdējā laikā viņas saņēmušas draudus sociālajos tīklos, dīvainus zvanus, nonākot neizskaidrojamās situācijās. Sintijas dzīve esot pārvērtusies par murgu realitātē. Taču policijas iecirknī mātes un meitas iesniegumu pieņemt atsakās, tā Latvijas Radio 4 vēstīto pārstāsta rus.tvnet.lv. Pēc pāris nedēļām Sintija pazūd bez vēsts, bet vēl pēc pāris dienām tiek atrasta mirusi mežā Mangaļsalā. Ceturtdienas, 23.novembra rītā Sintija, kā parasti, izgājusi no mājas, iekāpusi sabiedriskajā transportā un devusies uz augstskolu Turība. Pēc neilga brīža sazvanījusies ar savu māti, un tā bijusi viņu pēdējā saruna. Sintijas māte Marika Bāliņa stāsta: “Bez piecām astoņos viņa man piezvanīja un uzdeva jautājumu: “Vai mājās viss kārtībā?” Es nodomāju, kas tas par jautājumu. Saku: “Jā, un tu?” Viņa saka – “Braucu!” Vēlāk, kad gribēju viņai piezvanīt, zvans pastāvīgi tika pāradresēts… Es vairs nevarēju viņu sazvanīt.” Sintijai bija jāatgriežas mājās piecos, bet tajā dienā viņa nepārradās. Pēc mātes teiktā, Sintija reti esot kur aizkavējusies, vienmēr zvanījusi un teikusi, kur atrodas, lielāko daļu laika viņa pavadījusi mājās pie mācībām.

Kas tad īsti notika divas nedēļas pirms Sintijas nāves, kad viņa vērsās policijā par draudiem? Pēc mātes teiktā, viss sācies… ar ukraiņu TV seriālu kanālā 1+1. “Mēs skatījāmies ukraiņu seriālu, mums iepatikās aktieris, kurš tur spēlē. Mēs likām viņam Like feisbukā. Viņš teica, ka nerakstīs no sava profila, bet no fanu lapas,” viņa stāsta. Sākumā bijusi it kā normāla sarakste ar aktieri par to, kā tiek uzņemtas filmas utt. Taču drīz šajā sarakstē Mariku un Sintiju kaut kas sācis mulsināt, un sievietes pārstājušas sarakstīties ar “aktieri”. Kopš tā brīža, pēc Marikas teiktā, viss arī sācies.“Kad mēs pārstājām kontaktēties, sākās draudi. Pat tādā mērā, ka ja mēs nekontaktēšoties ar viņu, mums būs ļoti slikti un, iespējams, pat “gulēsim baltās čībiņās”. Mēs tam neticējām. Vēl viņš apgalvoja, ka nodarbojas ar melno maģiju, un veikšot tādu rituālu, ka jau rīt manas meitas vairs nebūšot,” stāsta Sintijas māte. Pēc tam sākušās pavisam dīvainas lietas – uzlauzts Sintijas telefons, tur parādījušies fragmenti no seriāla ar vardarbības ainām, kur žņaudz sievieti un viņa kliedz: “Palīgā! Palīgā! Jūsu meitu nogalina!” Uzlauzts ticis arī Marikas konts, iznīcināti visi ekrānšāviņi no sieviešu sarakstes ar “aktieri”. Tālab abas vērsušās policijā, taču tur neesot uzklausītas.

Kā zināms, Sintijas līķis tika atrasts 26.novembrī Mangaļsalā, mežā, 150 metrus no ceļa. Konstatēts, ka meitenes nāve iestājusies pazušanas dienas – 23.novembra – vakarā. Nu, policija jau pavēstījusi, ka versija par vardarbīgu nāvi neesot apstiprinājusies un vairs netiek izskatīta. Tā bijusi vai nu pašnāvība vai nelaimes gadījums. Savukārt ģimene ir citās domās, uzskatot, ka notikusi slepkavība. Neesot mierā ar policijas darbu, ģimene arī piesaistījusi privātdetektīvu. Detektīve Olga Zeļika brīnās, kāpēc policija uzreiz nemeklēja tajā vietā, kur garāmgājēja atrada viņas somu, kāpēc policija somu atdeva ģimenei, bet pēc tam atkal atņēma, attopoties, ka tas ir pierādījums. Tāpat nav pieņemti dažādi pierādījumi un uzklausīti liecinieki, ko piedāvājusi ģimene. Viņa redz vairākus procesuālus pārkāpumus. “Šobrīd ir divas versijas – vai tā ir pašnāvība vai nelaimes gadījums,” norāda Ziemeļu policijas iecirkņa Kriminālpolicijas priekšnieks Norberts Trepeša. “Vardarbība šobrīd atkrīt, jo tika veikts apjomīgs izmeklēšanas darbību kopums, kas apliecina, ka vardarbības nav bijis.” Taču visprecīzākās atbildes sniegs ķīmiskā ekspertīze, kuras atbildes gaidāmas nedēļas laikā. Tiek analizēts arī Sintijas datora saturs un interneta sarakste. Policija uzskata, ka meitene dzīvojusi visvairāk virtuālajā, ne reālajā pasaulē, un tas ir bīstami.

Avots: TheBest.lv


Šī 19 gadīgās meitenes nāve ir satraukusi sabiedrību. Tikmēr LNT raidījums Degpunktā ziņo, ka, visticamāk, Sintija izdarījusi pašnāvību vai vienkārši nosalusi...

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Sintijas piederīgajiem.