Rīgas domes balvu „Gada rīdzinieks 2017” un Goda rakstu šogad saņēma sportiste Aļona Ostapenko par izciliem panākumiem augsta līmeņa tenisa sacensībās un Rīgas atpazīstamības veicināšanu pasaulē. Balva tika pasniegta sestdien, 2017.gada 18. novembrī, Rīgas domes svinīgajā sanāksmē par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 99. gadadienai. Pasākums notika atjaunotajā VEF Kultūras pilī.

Goda raksts un balva par mūža ieguldījumu un uzticību Rīgai piešķirta Uļjanai Semjonovai. Savukārt Atzinības raksti tika pasniegti muzeja „Rīgas Jūgendstila centrs” direktorei Agritai Tipānei par jūgendstila kultūras vērtību uzkrāšanu, saglabāšanu un popularizēšanu un Rīgas atpazīstamības veicināšanu pasaulē un mākslas zinātnes doktorei Annai Ancānei par 17. gs. otrās puses Rīgas arhitektūras un pilsētbūvniecības pētījumiem un Rīgas vārda popularizēšanu pasaulē.

Svinīgajā sanāksmē tika pasniegta arī RD un Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) balva. To saņēma LZA goda loceklis Guntis Gailītis par ieguldījumu Rīgas kultūras pieminekļu izpētē un kopšanā un Rīgas atpazīstamības veicināšanu pasaulē. Pretendentu šim apbalvojumam izvirza LZA.

Uz pašvaldības apbalvojumu „Gada rīdzinieks” var pretendēt jebkuras valsts piederības un tautības persona, kas sasniegusi 18 gadu vecumu un ar savu talantu un darbu ir veicinājusi Rīgas atpazīstamību un pievērsusi sabiedrības uzmanību Latvijas galvaspilsētai.

Pretendentus apbalvojumam „Gada rīdzinieks 2017” varēja pieteikt ikviens Rīgas iedzīvotājs. Iesūtītos pieteikumus vērtēja žūrija RD priekšsēdētāja Nila Ušakova un viņa vietnieka Andra Amerika vadībā. Žūrijā bija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, Latvijas Nacionālās operas un baleta direktors Zigmars Liepiņš, LZA prezidents Ojārs Spārītis, Rīgas Tehniskās universitātes rektors, akadēmiķis Leonīds Ribickis, sociologs Arnis Kaktiņš, u.c. sabiedrībā pazīstami cilvēki.

Līdz šim apbalvojumu „Gada rīdzinieks” saņēmis Maestro Raimonds Pauls, diriģenti Romāns Vanags un Māris Sirmais, režisors Alvis Hermanis, hokeja treneris Jūliuss Šuplers, Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars, māksliniece Džemma Skulme, mecenāti Ināra un Boriss Teterevi, kā arī Zaiga un Māris Gaiļi.