Šoruden Rīgas modes nedēļa Latvijas galvaspilsētā norisināsies no 24. līdz 28. oktobrim. Baltijas modes federācija, kas rīko šo pasākumu, ir paziņojusi, kuri Latvijas dizaineri iepazīstinās publiku ar savām jaunajām kolekcijām uz valsts lielākā podija.

Ja tautā „cāļus skaita rudenī”, tad modes pasaulē rudenī dizaineri rāda savu vīziju par modes tendencēm jau nākamajā pavasara-vasaras sezonā. No 24. līdz 28. oktobrim RIGA FASHION WEEK laikā savas 2018. gada pavasara-vasaras kolekcijas rādīs tādi Latvijas dizaineru zīmoli kāAnna Led, Atis Artemjevs, Dace Bahmann, Katya Katya, Natalija Jansone, Nóló, One Wolf, Talented, kā arī būs skatāmasAristocrat KidsunPaade Modebērnu apģērbu kolekcijas. Par šīs sezonas debitantiem kļūs zīmolsKULT, kas tapa veikala BOLD Concept Store paspārnē, un zīmolsAntiStar, kurš prezentēs savu kolekciju atsevišķā pasākuma laikā RFW ietvaros kopā arBulichevunQooQoo.


Papildus tam, ka dizaineri jau ir izstrādājuši nākamās sezonas kolekcijas un šobrīd aktīvi gatavojas skatēm Rīgas modes nedēļā, visu gadu viņi velta daudz pūļu, lai attīstītu savu biznesu, un, jāpiebilst, ne bez rezultātiem.

Piemēram, vairāki dizaineri var lepoties ar savu kolekciju pieejamību arvien tālākās vietās aiz Latvijas robežām. No šīs sezonasNólóbūs pārstāvēts veikalos Singapūrā, Ķīnā, Honkongā un Kanādā, turklāt no 1. novembra šis veiksmīgais Latvijas zīmols būs pieejams arī Tallinas prestižajā tirdzniecības centrāKaubamaja. SavukārtNatalija Jansoneapģērbi kopš vasaras beigām ir nopērkami vairākos veikalos ASV.

Latvijas dizaineri, kuri pārstāv bērnu apģērbu zīmolus, šovasar ir labi pastrādājuši, un jau no nākamās sezonasAristocrat Kidskolekcijas būs nopērkamas veikalosHarvey NicholsSaūda Arābijā un Katarā, betPaade Mode-Galerie La FayetteParīzē.


One Wolfšogad iekaro Baltijas tirgu, - zīmolam ir izveidojusies nopietna sadarbība ar izplatītājiem Lietuvā, un šobrīdOne Wolfapģērbi ir nopērkami vairākos Klaipēdas, Palangas un citu Lietuvas pilsētu veikalos, turklāt tas aktīvi strādā kopā ar kino industrijas, teātra un mūzikas jomas pārstāvjiem ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs. 

Pēc pauzes vairāku sezonu garumā uz Rīgas podija atgriezīsies labi zināmais dizainers un vietējās publikas mīlulisAtis Artemjevs, kurš nupat piedalījās prestižajā izstādēSuper. Pitti ImmagineMilānā.

Katja Šehurinašajā sezonā ir paziņojusi par sava zīmolaKatya Katya Shehurinamārketinga stratēģijas mainīšanu. Turpmāk būs pieejamas divas apģērbu līnijas, no kurām katrai būs savs nosaukums – vakarkleitas Katya KatyaOccasionun kāzu kleitas Katya KatyaBridal. Šoruden RFW tiks rādīta tikai Šehurinas vakartērpu kolekcija.

ZīmolsAnna Ledšajā sezonā ir saņēmis īpašu uzmanību, jo tieši tā kolekcijas tēls tika izvēlēts visas Rīgas modes nedēļas imidžam.
Dace Bahmannpaplašina savas kolekcijas sortimentu un no nākamās sezonas piedāvās ne tikai izejamās kleitas un virsdrēbes, bet arī cenas ziņā pieejamākus krekliņus, baikas, džinsus un džemperus.
Savukārt Talentedinformē, ka visa šī rudens-ziemas kolekcija ir pieejama veikalā Paviljons Tērbatas ielā 55.

2018. gada pavasara-vasaras sezonai veltītā RIGA FASHION WEEK notiks no 24. līdz 28. oktobrim. Jaunāko informāciju skatiet www.rfw.lv.