Maijs ir skaistākais pavasara mēnesis, kad ziedu sveces ver kastaņas, smaržo ceriņi un dzeguze kūko katram savu laimi. Skolā maijs ir ražas mēnesis, kad skolēni un skolotāji plūc sava darba augļus.

2016.gada 13.maijā Latvijas skolās pēdējais zvans - viena no skaistākajām dienām skolēnu dzīvē, tāpēc daži ieteikumi, kam jāpievēršs uzmanība un kā labāk sapucēties šādām svinībām.


Meitenēm viena no labākajām izvēlēm ir tradicionālā kleitiņa, melnā vai brūnā krāsā ar baltu vai smilškrāsas priekšautu. Kleitiņa drīkst būt īsa, jo šis pasākums nav operas apmeklējums, bet gan jauniešu atvadas no skolas. Optimālais garums kleitai ir 15-20 cm virs ceļa, bet priekšauts par 5-7 centimetriem īsāks par kleitu.

Šo papildiniet ar miesaskrāsas vai baltām garajām zeķēm un būsiet dienas karaliene savā pēdējā skolas dienā.

No apaviem derēs kurpes ar slēgtu papēža daļu uz 5-12 centimetru papēža, kas vēl vairāk izcels kleitu un jūsu augumu.


Starp citu, kleitas var būt dažādas krāsas: pelēka, brūna, tumši zaļa, tumši zilā krāsā, bet šīs krāsas labāk derēs meitenēm ar gaišiem matiem.Brunetēm vēlams izmantot maigos toņos: gaiši rozā, krējumu, pistācijas, smiltis. Kā ideāls aksesuārs šiem tērpiem būs pērlēs un auskari. Izvairieties no masīvām aprocēm, vislabāk lietot plānas sudraba vai zelta ķēdītes. Pie kleitas klāt derēs garās zeķes melnā, miesaskrāsas vai baltā krāsā.

Arī klasiskais stils ir pieņemams pēdējā zvana dienā. Varat vilkt baltu blūzīti un klasiskus svārkus līdz celim. Šo tērpu droši varat papildināt ar plānu ādas jostu. Pie melniem un ziliem svārkiem atbilst balta josta, pelēkiem - brūna, bet brūniem - melnas krāsas josta. Runājot par apaviem, vēlams valkāt slēgtus apavus ar šauru papēdi ne zemāku par 7 cm.

Puišiem apģērbu un apavu izvēle pēdējam zvnam nebūs nekas sarežģīts. Viņiem derēs uzvalks, krekls un klasiskās kurpes. Siltākā dienā žaketes vietā var vilkt vestīti. Krekla krāsu ir labāk izvēlēties neitrālu: balta, bēša, gaiši zila, uzdrukas uz krekliem vai spilgtas krāsas būtu nevietā. Tie, kam nepatīk tradicionālās bikses ar bukti, var izvēlēties cita stila bikses. Droši izvēlieties melnas, brūnas, smilškrāsas vai tumši zilas bikses. No džinsiem šājā dienā gan būtu jāatsakās.

Tātad, ja nav atlicis laiks piemeklēt kādu īpašu tērpu rītdienas notikumam, tad nebūsiet zaudētājas, ja izvēlesieties svārkus un baltu blūzi. Atrast šo komplektu nebūs grūti. Blūze vai krekls var būt izgatavoti no kokvilnas vai zīda. Slaidas meitenes droši var atļauties īsus svārkus, tie ļoti labi izcels Jūsu augumu, ja klāt pievilksiet arī augstpapēžu kurpes.

FOTOGALERIJA