Izcilā latviešu estrādes dziedātāja Ojāra Grinberga sieva Ruta Grinberga intervijā izdevumam «Privātā Dzīve» atklājusi sava vīra nāves iemeslu. Viņa stāsta, ka uz slimnīcu Ojārs sākotnēji devās, lai ārstētu sāpošo muguru, taču diagnoze izrādījās daudz nopietnāka - plaušu vēzis. Jau pirms desmit gadiem dziedātājs bija pārcietis operāciju, taču plaušu vēzis atgriezās un strauji progresēja.

Grinbergs dzimis Rīgā un vislielāko popularitāti guva, dziedot duetos ar latviešu estrādes dziedātāju Margaritu Vilcāni.


Solo Ojārs Grinbergs ieskaņojis apmēram 150 dziesmu, tikpat — duetā ar Margaritu Vilcāni. Uz skatuves dziedātājs allaž valdzinājis ar savu kustību prieku, artistiskumu un izteiksmīgo balsi. Par mākslinieka aiziešanu sociālajos tīklos sēro vairums viņa mūzikas cienītāju.

Ojārs Grinbergs dzimis 1942. gada 19. novembrī Rīgā. Dziedāt viņš sācis Rīgas Filca klubā, no 1961. gada dziedājis TTP estrādes ansamblī, bet 1963. gadā sācis strādāt RVR, regulāri uzstājas populārākajos Rīgas restorānos un klubos.

Ojārs Grinbergs ir viens no leģendārā karavīru ansambļa «Zvaigznīte» dibinātājiem. Pēc dienesta armijā dziedātājs pievienojās Raimonda Paula vadītajam Rīgas Estrādes orķestrim, kur kopā ar Margaritu Vilcāni tapa virkne duetu, bet vēlāk tika izveidots vokāli instrumentālais ansamblis «Tip Top».


Kopš 1973. gada duetā ar dziedātāju Margaritu Vilcāni strādājis Filharmonijas ansamblī, kas pazīstams arī kā Ulda Stabulnieka ansamblis. Viņa izpildītās dziesmas divas reizes uzvarējušas Mikrofona dziesmu aptaujā: «Dziesma nenosalst» 1969. gadā un «Teic, kur zeme tā» (kopā ar Noru Bumbieri, Margaritu Vilcāni un Viktoru Lapčenoku) 1971. gadā.

2007.gadā mūziķis saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikā.

2013.gadā Grinbergs kļuvis par Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiras kavalieri.

Grinbergs darbojies arī politikā. Viņš ticis ievēlēts 6. Saeimā no saraksta «Tautas kustība Latvijai (Zīgerista partija)».