Aculieciniece raksta, ka, pastaigas laikā Vecmīlgrāvja mežā, pamanījusi sievieti un vīrieti kopā ar trīs maziem bērniem. Sākotnēji viņa nav sapratusi, kas notiek, taču tad uz zemes ar līmlenti sasietu ieraudzījusi suni. Dzīvniekam bija sasietas ķepas un aizlīmēta mute.

Sieviete notiekošo sākusi fotografēt. Kad suņa saimnieks to pamanījis, sācis draudēt.

Aculieciniece zvanījusi uz 112, kur dežurants savienojis ar Pašvaldības policiju. Uz notikuma vietu ieradusies 409. ekipāža. Atbraukušie policisti neesot reaģējuši ne uz vardarbību pret suni, ne to, ka suņa saimnieks uz policijas izsaucēju lamājies rupjiem vārdiem un draudējis. Acīmredzot šiem policistiem tas licies normāli un ikdienišķi.

"Policisti man pat pajautāja, kāpēc es īsti esot policiju saukusi," viņa saka. Savā starpā policisti runājušies: ko mēs te darām, braucam prom.

Policisti apgalvojuši, ka viss notiekot likuma robežās. "Policija teica, ka normāli viss. Saimnieks viņiem esot paskaidrojis, ka gribējis sunim nogriezt spalvu."

Visu laiku, kamēr policija notikuma vietā atradusies, suns turpinājis gulēt uz zemes sasiets. Kad policisti jau grasījušies doties prom, viens no policistiem runājis attālāk pa telefonu, savukārt otrs sēdējis policijas busiņā

Sieviete atradusies tikai pusotru metru no busiņā sēdošā policista, kad suņa saimnieks pienācis un kliedzis, ka vēlāk atradīšot gan viņu, gan viņas suni, ar kuru viņa bija devusies pastaigā pa mežu. Sieviete pagriezusies un jautājusi, vai policists draudus dzirdējis, taču tikusi ignorēt. "Viņš aizgriezās, pat nerunāja. Vēlreiz prasīju, atkal nekādas reakcijas," viņa stāsta.

Tā kā nekāda reakcija no policistiem nesekoja, suņa saimnieki iesākto varēja turpināt, bet sieviete bija spiesta doties prom.

Sasietajam sunim viņi meta virsū smiltis, un vēlāk ar smiltīm apmētāja arī manu suni. Sieviete šodien vērsusies ar iesniegumu valsts policijā, lūdzot izvērtēt, vai atbraukuši pašvaldības policisti rīkojušies pareizi. Tur darbinieki, pēc sievietes teiktā, bijuši atsaucīgi, iesniegumu pieņēmuši un pauduši gatavību notikušā apstākļus noskaidrot.