Nesen traģiski aizgājušā mūziķa Pita Andersona sarkanais 1959. gada izlaiduma kadiljaks ar balto jumtu bija tāds pats rokenrola dzīvesveida simbols kā pats Pits priekš mums, vēsta žurnāls Vakara Ziņas.

Latviešiem Pits Andersons bija rokenrola karalis, saukts par latviešu Elvisu Presliju. Ne vienā vien intervijā Pits atzina, ka šis kadiljaks ir bijis viņa bērnības sapņu auto un tā pulēšana un uzturēšana braukšanas kārtībā ir viens no viņa vaļaspriekiem, ja neskaita dzīves pamatjēgu – muzicēšanu. Par to, lai 57 gadus vecais «CADILLAC SEDAN DE VILLE» paliek drošās un mīlošās rokās, Pits Andersons, izrādās, parūpējies jau pirms sešiem gadiem. Tad noslēgtajā laulību līgumā ar sievu Annu latviešu rokenrola karalis dzīvesbiedrei, kura bija viņam blakus līdz pēdējam elpas vilcienam, novēlējis gan eleganto sarkano amerikāņu kadiljaku, gan vairākas vērtīgas gleznas, dažas no kurām, protams... veltītas rokenrola tēmai.

Nesenajā savā, iespējams, pēdējā, izvērstajā portretintervijā žurnālā «IR» Pits Andersons uz jautājumu, vai viņam vēl joprojām ir 1959. gada kadiljaks, atbild: «Jā, ir, Eldorado. Tas ir amerikāņu auto būvniecības apogejs, pēc tam tas viss noplaka. Tā ir lidmašīna, raķete! Bet Latvijā ar to nav, kur braukt. Tas bija mans bērnības sapnis.» Tā nu vis nav, ka Pits savu sarkano «raķeti» nebūtu izripinājis Rīgas ielās. Pirms teju trim gadiem, 2013. gada vasarā, Pits ar to ieradās lidostā, lai uz savu klubu «Rockabilly House» aizvizinātu koncertēt amerikāņu grupu «The Bellfuires». Fotogrāfijās no pasākuma iemūžināti abi – Pits un viņam blakus sarkanā kleitā ģērbtā Anna, abi – laimīgi, vēl nenojaušot par drīzo traģēdiju.

Sievai Annai latviešu rokenrola karalis arī atstājis vērtīgu gleznu kolekciju – latviešu klasiķa Ausekļa Baušķenieka gleznu, trīs ievērojamā latviešu ainavista Staņislava Kreica gleznas, Ivara Poikāna grafiku «Darbam slava», kā arī trīs populārā latviešu jaunās paaudzes gleznotāja Rituma Ivanova darbus – rokenrola ģitārista Bila Heilija, rokenrola leģendas Džerija Lī Luisa un, protams, rokenrola karaļa Elvisa Preslija portretus.