“Sky News” vēsta, ka bojāgājušo skaits ir sasniedzis 34 – 20 metro un 14 lidostā.

Tas ir neizsakām traģiski, kas ir noticis, un es domāju, ka līdz mūža beigām neaizmirsīšu šo dienu, aģentūrai BNS teica Eiropas parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete.

Eiropas parlamenta ārlietu komiteja otrdien pārtraukusi darbu pēc sprādziena metro stacijā, lai noskaidrotu, kāda ir situācija un kāda būs tālākā darba kārtība. Kalniete informēja, ka ārlietu komitejas locekļi ir satriekti un tiek gaidīts parlamenta vadības lēmums, vai darbs tiks pārtraukts vai turpināsies pastiprinātas drošības apstākļos.

Jau ziņots, ka Briseles Zaventemas lidostā otrdienas rītā notikušas divas eksplozijas.

Plašsaziņas līdzekļi, atsaucoties uz dažādiem neoficiāliem avotiem ir vēstījuši pat par 34 bojāgājušajiem. Daudzi guvuši traumas no plīstošajiem logiem un krītošajiem griestiem. Eksplozija nograndusi arī metro stacijā netālu no Eiropas Savienības (ES) institūciju ēkām.

Saistībā ar notikušo Latvijas vēstniecība norādījusi īpašu tālruni Latvijas iedzīvotājiem, kuru Briselē ir ap diviem tūkstošiem. Vēstniecība otrdien ir atvērta, bet Latvijas Pastāvīgās pārstāvniecības Eiropas Savienībā darbiniekiem otrdien ieteikts palikt mājās.

Informācijas par cietušiem Latvijas piederīgajiem šobrīd nav.

Briseles reģiona varas iestādes ir noteikušas ārkārtas situācijas režīmu, un visi ienākošie un izejošie reisi lidostā ir apturēti. Ir apturēta arī vilcienu satiksme uz lidostu. Beļģijas iekšlietu ministrs Jans Jambons paziņoja, ka pēc notikuša terora draudu līmenis ir paaugstināts līdz maksimālajai atzīmei.