Jaunā latviešu izcelsmes dziesmu autore Lolija (pilnā vārdā Lolija Sprancmane) no Smiltenes ir ierakstījusi un nodod visplašākajam klausītāju loka vērtējumam Ziemassvētku singlu “Dāvanas Dievam”. Dziesma ir ierakstīta uzreiz divās valodās: latviešu un angļu. Pie dziesmas radīšanas ir strādājuši vien divi cilvēki: melodija, dziesmu teksti abās valodās un vokāls ir pašas dziesmu autores, savukārt dzies­mas aranžija, ieskaņošana un pēcapstrāde notikusi aranžētāja un muzikālā pro­du­centa, pedagoga Valērija Perceva studijā, kurš arī strādājis pie dziesmas instrumentālās daļas. Viņu veiksmīga sadarbība ilgst jau apuveni pusotru gadu, kopā ieskaņojot visas līdzšinējās jaunās mūziķes oriģināldziesmas (ir ierakstītas sešas, ieskaitot šo), kā arī pāris kaverversijas. Lolija (33 gadi) ir gan mūziķe, gan dzejniece, ar augstāko ekonomisko izglītību un pat ar “Komercdarbinieka agrobiznesā” diplomu.

Ziemassvētku laiks kristīgajā pasaulē tiek pieminēts kā Kristus piedzimšanas diena. Arī jaunās mūziķes dziesmas ir ar izteikti kristīgu raksturu. Tām likts ļoti liels un izteikts akcents uz tekstu – tā ir daudz un dziesmas neesot “vieglā mūzika” pēc pašas mūziķes vārdiem, bet gan ar nopietnu ziņojumu un arī vokālistam izpildīšanai tās nebūt nav no tām vieglākajām. Ir noiets zināms ceļš uz debijas CD un tas būšot īpašs izaicinājums dziesmas izpildīt secīgi koncerta versijā, jo vai ik pēc pāris dziesmām slodzes pēc būtu jāņem pauze. Būšot jāpieiet radoši un šādas lietas ir tieši tas,kas Lolijai patīk. Šobrīd darbs norit vien studijā, ir soli pa solim augts, bet nepārtraukti ir arī ļoti mērķtiecīgi jāpilnveidojas.

Tā kā dziesmu radīšanas pieredze ir vien pāris gadu ilga, tad jaunās autores dziesmas vēl sanāk liriskas un sievišķīgi maigas. Ilgi lolots sapnis ir pārslēgties uz simfonisko metālu, par ko jāpārliecina arī sadarbības partneris pareizā veidā, turklāt, kā jau gandrīz jebkuru izmaiņu ieviešanai, šim pārslēgšanās un kā jauna ieviešanas solim ir pietiekami jāsagatavojas. Interesanti, ka līdz šim, dziesmas iesniedzot studijā, nekad īsti nav ticis norādīts žanrs, kādā tās aranžēt. Esot tiešām apbrīnojami, kā tas nostrādājis!

Visas līdz šim radītās mūziķes autordziesmas ir divās valodās: latviešu un angļu. Zināma ir arī krievu valoda, bet par dziesmu tulkošanu krievu un vēl citās valodās iespējas pagaidām netiekot izskatītas. Esot jāskatās arī no dziesmu saturiskā viedokļa, jo ne visur ir atzītas tēmas, par ko mūziķe savās dziesmās izsakās, lai gan lolotais sapnis par realizēšanos mūzikā ir sācis piepildīties, tieši pateicoties dedzīgai ticībai Dievam un caur kļūšanu par kristieti un, pieņemot par savu moto: “Ar Dievu viss ir iespējams!”

Citējot mūziķi: “Ideju ir ļoti daudz. Būtu interese arī veidot videoklipus. Ideju tam pilnīgi droši pietiktu. Lai pie tā strādātu, nepieciešams citu cilvēku atbalsts, bet, droši vien pašas vainas pēc, nevienu investoru, kurš būtu gatavs būt par šī “projekta eņģeli” ilgstošākai un nopietnākai sadarbībai ar jebkādiem projektam noderīgiem resursiem, nav izdevies piesaistīt, jo, pirmkārt jau, nav tikts skaidrībā, kādām konkrēti šīm izmaiņām būtu jābūt. Esmu ļoti lēnprātīga, pirms pieņemu spert šādu soli. Manuprāt, tas būtu stingri juridiski jānostiprina. Man ir bijusi 4 mēnešu ilga rokgrupas pieredze, no kuras mācījos. Protams, ir drošāk palikt zināmā teritorijā nekā doties nezināmajā. Kā jau mākslinieki, esmu ļoti jūtīga, esmu prasīga pret sevi un arī citiem un, kā visi lieli sapņotāji, gribu neiespējamo un gribu to pilnā apjomā, uzreiz un “jau vakar”. Manuprāt, ar šo vārdu izteikšanu varu šo stāstījumu arī noslēgt, jo lielākā daļa lasītāju noteikti pieņēma lēmumu tālāk nelasīt un nodoties sev svarīgākām lietām. Laicīgi saprotu, ka radošuma pakļaušana riskam ir kaut kā jāapdrošina un tas, kā es to izdaru, atkal ir manā ziņā, bet, paldies Dievam, tam risinājums jau ir rasts: gana kristīgs un, kā vienmēr, ne visiem saprotams. Jācīnās vien ir, ko darīt. Kas būtiski: jācīnās ar apdomu.”

soundcloud.com/lolija/davanas-dievam-ziemassvetku-singls

Lapas socālajos tīklos:

www.facebook.com/lolija.lolija

www.draugiem.lv/Lolija.

www.draugiem.lv/lolijas.dzeja/