Ziņu aģentūras LETA un BNS ziņoja, ka ministru prezidente Laimdota Straujuma vakar ir apliecinājusi, ka saskaņā ar jaunāko akcionāru līgumu ir aizliegts iegādāties, īrēt un izmantot jebkura militāri rūpnieciskā kompleksa produkciju, šāds lēmums liek jau tagad atteikties no visām lidmašīnām, ko izmanto "airBaltic".

Pagājušonedēļ aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis nosūtīja vēstuli Straujumai ar lūgumu iekļauj akcionāru līgumā punktu par aizliegumu iepirkt Krievijas uzņēmuma  „Sukhoi” lidmašīnas. Tomēr šodienas ministres paziņojums liek aizdomāties, ko viņa tiešām bija domājusi, minot, ka nevarēs iegādāties jebkura militāri rūpnieciskā kompleksa produkciju, jo pašlaik jaunais punkts paredz, ka "airBaltic", nevarēs iepirkt ne tikai "Sukhoi" ražoto produkciju, bet ir jāpārtrauc sadarbība ar visiem šī brīža un topošajiem partneriem.

Ieviešot jauno punktu akcionāru līgumā Latvija neiepirks Krievijas uzņēmuma "Suhkoi" produkciju, bet  arī liegs sev iespēju veidot tālākas attiecības ar Kanādas"Bombardier" uzņēmumu.

Vai tiešām Straujuma nav informēta, ka Kanādā ražotās lidmašīnas "Bombardier" pārstāvji ražo arī militāro tehniku. Jāmin, ka Kozlovskis savas uzrunas laikā minēja, ka ir plānotas sarunas ar  "Bombardier" ražotājiem par lidmašīnu iegādi.

Iespējams Straujuma vēlējās ar šādu lēmumu sāpināt un pakaitināt Krieviju, tomēr cietēju un muļķu lomā paliks Latvija, lai arī, cik skumji tas nebūtu.

Jāmin, ka tikai šobrīd "Bombardier" no  militārās produkcijas ražošanas iegūst 1-2 % no savas peļņas. Pagājšgad uzņēmuma peļņa sastādīja 8,6 miljardus dolāru.  Šobrīd uzņēmums ir pārdevis ASV aizsardzības koncernam Rauthein savu lidmašīnas modeli Global 5000.

Turklāt arī ASV "Boeing" ražotāji ražo militāro produkciju,jāmin, ka "airBaltic" šobrīd aktīvi izmanto "Boeing" lidmašīnas.

Šodien tika uzklausīts  arī Vācijas investora Ralfa Dītera Montāga-Girmesa redzējums, ja līgumā tiek iekļauts šāds punkts, un viņš apliecinājis, ka vēlas turpināt sadarbību ar aviokompāniju, ja Saeimā tiek atbalstīts aizdevums.