Kuriozs gadījums ir noticis ar Latvijā pazīstamo žurnālistu un šobrīd arī eiroparlamentārieti Andreju Mamikinu - viņš pašam sev par lielu pārsteigumu oficiāli kļuvis par sievieti.

Kā vēsta ieraksts Mamikina Facebook kontā, viņš Beļģijā pasūtījis vietējo ID karti, jo ņemot vērā, ka šajā valstī atrodas viņa darbavieta, deputātam ir tiesības saņemt pastāvīgās uzturēšanās atļauju.


"Priecīgs, ar pacilātu garastāvokli, valsts dzimšanas dienā, ar trīcošām rokām saņemu savu beļģu ID karti, domāju, kāda dāvana 18. novembrī. Un ko es tajā redzu? Ailītē "dzimums" ierakstīts "sieviete". SIEVIETE!!!!! Te nu bija..." raksta Andrejs Mamikins." Kā es tagad cilvēkiem acīs skatīšos? Draugi taču mani uzskatīja par vīrieti! Un maniem bērniem taču vecāki ir tētis un mamma, nevis mamma un mamma! Taču tagad ir oficiāls dokuments, ka tomēr nē..." joko deputāts.


Pēc Mamikina vārdiem, Beļģijas ID karti viņš pasūtījis tikai tāpēc, ka vēlējies pēc diviem gadiem piedalīties Briseles pašvaldības vēlēšanās, jo šādas tiesības ir visiem, kas divus gadus nodzīvojuši Beļģijā. Pēc tam viņš vēlas šo piemēru kā argumentu izteikt Latvijas nacionālistiem, kas šādas tiesības nevēlas piešķirt nepilsoņiem, kaut gan, piemēram, Igaunijā šādas tiesības ir jau piešķirtas.