Apritējis gads un trīs mēneši kopš mākslinieku Vijas un Kaspara Zariņu ģimeni piemeklēja sirdi plosoša traģēdija.

26 gadu vecumā no dzīves šķīrās viņu vecākā meita – talantīgā māksliniece Marta Zariņa-Ģelze, žurnālista Ģederta Ģelža dzīvesbiedre. Marta izdarīja pašnāvību - vēsta slavenību žurnāls Kas Jauns.


Joprojām moka jautājums kāpēc?

"Tas notika strauji, tik pēkšņi, un tieši tāpēc bija neizmērojami šokējoši," - par meitas izvēli šķirties no dzīves saka māksliniece Vija Zariņa. Tāpat kā sāpes, tāpat arī jautājums kāpēc? - tas būs un paliks gan līdz Vijas, gan Kaspara Zariņu mūža galam.

Lai nesabruktu Kaspars un Vija spēku smeļas viens otrā un radošajā darbā, jo gleznošana palīdz aizmirsties.


"Šāds dzīves notikums nevar neatstāt pēdas. Atšķirība, kā to izslimo, kā tiec tam pāri. Vismaz mums laiks nepalīdz, laiks nedziedē..."

Plašu interviju ar Viju un Kasparu Zariņiem lasiet žurnālā Kas Jauns.

Uzziņai:

Marta nākusi no radošas ģimenes un bija daudzsološa mākslinieku Zariņu dinastijas turpinātāja – viņa studējusi vizuālo komunikāciju Latvijas Mākslas akadēmijā un grafisko dizainu Barselonā (Spānijā), papildinājusi zināšanas Eindhovenā (Nīderlandē). Zariņa-Ģelze piedalījusies vairākās izstādēs, un viņas darbi novērtēti arī starptautiskā līmenī. Viens no lielākajiem sasniegumiem bijusi uzvara pazīstamās pulksteņu firmas „Swatch" dizaina konkursā „Artrules Swatch Design 2012" – 3000 dizaineru konkurencē tieši Zariņas-Ģelzes ideja "Uzvaras kliedziens" (Scream of Victory) izpelnījās godu rotāt gan „Swatch" firmas pulksteņus, gan citas ar snovbordu saistītas lietas. Viņas ideja bija attēlot prieku ar skaņu vilni.

2014.gada festivāla Positivus apmeklētāji noteikti pamanīja instalāciju „Skaņas ligzda”, kurā varēja atbrīvoti sarunāties un baudīt apkārt iekārto putnu būrīšu radītās skaņas. Šo mākslas objektu Marta Zariņa-Ģelze bija radījusi kopā ar dzīvesbiedru Ģedertu Ģelzi.