Sievieti Ogres pusē, kura tika atbrīvota ar specvienības OMEGA palīdzību, nolaupījis Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP)  priekšsēdētājs Jāņa Dineviča dēls Dāgs Dinevičs, liecina aģentūras BNS rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Dāgs Dinevičs 2006.gadā jau bija apsūdzēts par SIA "Consena plus" bijušā valdes priekšsēdētāja Ivara Tolstika saduršanu.

Savukārt 2010.gadā likumsargi Dāgu Dineviču turēja aizdomās par bijušās draudzenes nolaupīšanu. Toreiz tika ziņots, ka no "SIRENE" Norvēģijas biroja saņemta informācija, ka no savām mājām Norvēģijā pazudusi Latvijas pilsone Aleksandra Rumjanceva. Likumsargiem bija aizdomas, ka sievieti aizvedis viņas bijušais draugs Dāgs Dinevičs. Tiesībsargiem bija aizdomas, ka Dāgs Dinevičs 1977. gadā dzimušo Rumjancevu aizvedis piespiedu kārtā.

Politiķis Jānis Dinevičs aģentūrai BNS pastāstīja, ka viņa dēls nesen ir aizturēts, taču pašlaik atrodas uz brīvām kājām. Sīkāk Dinevičs dēla aizturēšanu nekomentēja, neatklājot, par ko tieši dēls aizturēts.

Savukārt Valsts policijas pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai BNS pastāstīja, ka aizturētajam vīrietim noteikts ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, policija personai lūgusi piemērot apcietinājumu.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Valsts policijas (VP) Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) darbinieki sadarbībā ar pretterorisma vienību «Omega» īstenoja atbrīvošanas operāciju kādai nolaupītai sievietei, kā arī aizturēja iespējamo ļaundari.

Pagājušajā nedēļā VP KIP darbinieki saņēma informāciju par kādu 1977.gadā dzimušu sievieti, kura jau vairākas dienas nebija bijusi ne savās mājās, ne arī darbavietā. Pastāvēja pamatotas aizdomas, ka sievieti nolaupījis viņas bijušais draugs. Operatīvo meklēšanas pasākumu laikā informācija apstiprinājās.

Tika noskaidrots, ka sieviete pret pašas gribu tiek turēta kādā privātmājā Ogres novadā.

Izvērtējot situāciju un analizējot citus līdzīgus gadījumus, bija skaidrs, ka pastāv reāls cilvēka dzīvības apdraudējums. VP KIP darbinieki piesaistīja pretterorisma vienību «Omega » un devās uz Ogres novadu. Tika uzsākta nolaupītās sievietes atbrīvošanas operācija.

Operācijas noritēja veiksmīgi – cietusī tika atbrīvota un operācijas laikā necieta. Uzreiz arī tika aizturēts iespējamais ļaundaris – 1970.gadā dzimis vīrietis. Pret aizturēto uzsākts kriminālprocess par personas nolaupīšanu.

Par šādu noziegumu likumā paredzēts līdz pat piecus gadus ilgs cietumsods.