“Es iztaisīju šovu. Es to izdarīju apzināti. Es apzināti pieskāros, lai būtu šis blīkšķis,” stāsta Gunārs, kādas meitenes tēvs, kas ieradās skolā, lai pāraudzinātu viņa meitas “ienaidnieci”.

Jau ziņojām, – Rīgas 47. vidusskolā dusmīgs tēvs ieradās klasē un ar siksnu uzšāva meitas klasesbiedrenei, ar kuru viņa bērnam ilgstoši bijis konflikts. Pilns notikušā audioieraksts meklējams šeit.

“Darīju to, lai meiteni varētu aizsūtīt uz pārbaudi. Viņa ir psiholoģiski nelīdzsvarots cilvēks. Viņa neapzinās, viņa lec acīs visiem,” tā savu rīcību attaisnoja tēvs, pret kuru Valsts policija tagad ierosinājusi administratīvo lietu.

13 gadus vecā meitene, kura cieta no dusmīgā vīrieša, stāsta: “Kad es ienācu klasē, starpbrīdis gāja uz beigām. Viņš sēdēja turpat, kur Ieva [vīrieša meita – red.], ar siksnu uz galda.” Sāra atzina, ka jau tad viņai palicis bail.

Acīmredzot tāds arī bija vīrieša mērķis. Viņš pats atzīst, ka vēlējies Sāru “pārmācīt” par to, ka meitene apsaukā viņa meitu.

Tikmēr skolotāja stāsta, ka starp meitenēm jau ilgstoši bijis konflikts, un abas pusaudzes jau iepriekš viena otru apsaukājušas.

Interesanti, ka tad, kad notika incidents, klasē atradās arī skolotājs. “Skolotājs Gusts vienkārši pateica, ka – nē, nē, nevajag tā,” stāsta cietusī meitene. Skolotājs Laimonis Gusts stāsta, ka uzskatījis, ka siksna esot kā pistole teātra izrādē un ka nebija gatavs, ka tā “izšaus”. “Šajā gadījumā es jau, to jostu ieraugot, negaidīju, ka tā tiks likta lietā,” taisnojas skolotājs.

Iespējams, ja klasesbiedri nebūtu veikuši audioierakstu, šis incidents tā arī paliktu bez ievērības, jo skolas darbinieki centušies audioierakstu iznīcināt un pat prasījuši 13 gadus vecajai meitenei parakstīties, ka viņa neļaus ierakstam nonākt internetā.

“Mūsu skolā ir divas sociālās pedagoģes. Viņas mani pasauca un pateica, lai meitene parakstās par to, ka nevienam nesūtīs video no vakardienas,” stāsta skolniece.

Skolas pārstāvji skaidro, ka viņi negribēja, lai tas nokļūst Youtube vai citur internetā, “jo tas pazemojot cilvēkus”.

Tikmēr vecāki, kuru bērni mācās šajā skolā, ir sašutuši: “Atnāk vīrietis un uztaisa linča tiesu meitenei, pazemojot bērnu visu klasesbiedru klātbūtnē, savas meitas klātbūtnē, parādot, cik viņš ir varens,” norāda kāda mamma.