Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga savā Facebook kontā raksta, ka viņu saniknojusi dzeltenās preses interese par to, kur viņa vēlas atdusēties pēc nāves.

"Mana atbilde "dzeltenajai presei" uz stāstiem un jautājumiem, kur vēlos atdusēties pēc nāves:


"Visi sīki kukainīši
Gaida mani nomirstam ..."

Es lūgtu pirms laika mani vēl kapā negrūst un mazliet vēl paciesties līdz manai nāves dienai - gan jau tad viss noskaidrosies par vietu, kurā tikšu apglabāta.
Gribētu arī vēl atgādināt, ka priekšlaicīga skaudība te ir gluži nevietā, jo kā Jūs, tā mani beigu beigās sagaida viens un tas pats liktenis:

"Ko es labu nopelnīju,
Šai saulē dzīvodams?
Tikai baltu egļu šķirstu,
Guļas vietu smiltājā."


Vaira Vīķe-Freiberga"

Ieraksts sociālajā tīklā veikts pēc šīs nedēļas žurnāla Privātā Dzīve iznākšanas, kurā vēstīts, ka Vīķe–Freiberga esot interesējusies par iespējām sev iegādāties kapavietu Meža kapos netālu no Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes atdusas vietas. Ar smalkām dzejas rindām Vīķe–Freiberga sabiedrību aicina viņu pirms laika vēl kapā negrūst.

Freibergai 2015.gada 1. decembrī paliks 78 gadi. Pirms šī gada Valsts prezidenta vēlēšanām eksprezidente ar mediju starpniecību sabiedrībai paziņoja, ka ir gatava uzņemties Latvijas valsts augstākās amatpersonas amatu vēlreiz, gadījumā, ja neizdosies atrast piemērotu kandidātu.

Fotogalerijā Vairas kundzes dzīves mirkļi