Latvijā uzdarbojas vairākas interneta troļļu armijas - tā liekot domāt vadošo portālu novērotās aizdomīgās aktivitātes komentāru sadaļās. Interneta mediji uzskata, ka viņu lasītāju domāšanu cenšas ietekmēt gan Krievijas, gan pašmāju interneta troļļi. Troļļi pazemo Latviju likuma robežās, jo patlaban troļļošana atstāta pašplūsmā.

Interneta mediji uzskata: lai ietekmētu Latvijas interneta lietotāju domāšanu, pakļautu politiskajai propagandai, pat izskalotu smadzenes, veiktu dezinformācijas un nomelnošanas kampaņas, slēpti grupējumi Latvijā maksā lielam daudzumam cilvēku. Tie savukārt pārpludina interneta portālus un sociālos tīklus ar pasūtījuma komentāriem, trešdien vēstīja raidījums «LNT Ziņas».

Portāla TVNET direktors Ivars Bauls uzskata, ka tiem, kas šo procesu pārrauga firmu līmenī, budžets ir vairāki miljoni eiro gadā Latvijā. «Un tas nav par stipru minēts, ja sarēķinām vajadzīgo skaitu. Un tur jābūt gudriem cilvēkiem, kas to dara,» vērtēja Bauls. Viņaprāt, troļļu skaits ir diezgan liels.

Runa ir nevis par 10 vai 15, bet gan par dažiem simtiem cilvēku. Portāli atzīst, ka jau ilgstoši piedzīvo Krievijas propagandas uzlidojumus ar labi noorganizētu komentāru rakstītāju armiju. Viņiem esot arī savi pārstāvji Latvijā.

«Pie sāpīgas politiskas ziņas, kas it kā varētu interesēt tikai Latvijā dzīvojošos, pēkšņi masveidā uzrodas komentētāji, piemēram, no Krievijas. Nez no kurienes uzrodas un sāk aktīvi diskutēt, pārsvarā aizstāvot Krievijas viedokli,» par pieredzi stāstīja portāla «Apollo» tehniskais direktors Kristaps Armanis.

Ierakstus ar troļļu iezīmēm TVNET, «Delfi» un «Apollo» izdzēš un liedz piekļuvi no noteiktām IP adresēm. «Liela iespēja, par 90% var teikt, ka pēdas ved uz šīm pašām firmām, par kurām mēs zinām, jo rokraksts ir absolūti vienāds,» komentēja portāla «Delfi» galvenais redaktors Ingus Bērziņš. Viņs pieļāva, ka tas ir Krievijas rokraksts vai arī tie ir ietekmes aģenti tepat.

Kamēr, piemēram, Lielbritānijā par troļļošanu internetā var piemērot cietumsodu līdz diviem gadiem, Latvijā tā nav krimināli sodāma rīcība. Policija iejaucas, ja saturā ir naida runa, draudi, aicinājums uz vardarbību un valsts iekārtas gāšanu. Troļļi pazemo Latviju likuma robežās. Portāli uzskata: ir nepieņemami, ka Latvijā troļļošana atstāta pašplūsmā.

Izskan ierosinājums izveidot speciālu komisiju vai arī uzraudzīt saturu caur Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi, kas varētu attiecīgi ziņot Drošības policijai par aizdomām.

Portāli ir pārliecināti, ka arī vairākām Latvijas politiskajām interešu grupām ir savas troļļu brigādes. Tās sevišķi aktivizējoties pirms Saeimas vēlēšanām un dažādu likumprojektu pieņemšanas.