Pagājušas jau vairākas dienas, kopš atklātībā nāca Prāta Vētras ne parāk solīdais solis pret dzimteni, bet sabiedrība joprojām cepās. Vieni metas aizstāvēt, citi gāna, vēl citi salīdzina ar prātā jukušo veci Imku Kalniņu.

Slavenākie aizstāvji - Busulis, Riva, Bindemanis un citi no Krievijas naudiņas tieši un netieši barojošies šovbiznesa darboņi turpina savu advokatūru. Taču no kritiķiem visskarbākā bijusi pazīstamā žurnāliste Sandra Veinberga, kura teic' nikni:

"Prāta Vētra zaudēja skaņu brīdī, kad izlikās nesaprotam Pussy Riot situāciju Krievijā. Pārdevās. Viņu eksistence kļuvusi bezjēdzīga. Jau sen."

Jūsu viedokli gaidām komentāru sadaļā, kur lūdzam iztikt bez rupjībām un naida kurināšanas.


Uzziņai:

Latvijas grupa «Prāta vētra» nesen uzstājusies vienā no lielākajiem Krievijas populārās mūzikas festivāliem, kur aktīvi piedalījusies arī Krievijas armija, vēsta LTV. Krievijā to apmeklēja apmēram 200 000 cilvēku. Festivāls «Našestvije» ir Krievijā lielākie rokmūzikas svētki. Šogad jūlija sākumā «Našestvije» norisinājās jau 15. reizi.

Festivāls ticis izmantots arī par parādes un aģitācijas vietu Krievijas armijai. Tai bijusi veltīta īpaša sadaļa pasākuma mājaslapā. Klātienē šogad izstādīts vēl nebijis skaits kara tehnikas, piemēram, tanki «T-90», kas tiek izmantoti kaujas laukos Ukrainā. Tāpat

notikuši arī militārie paraugdemonstrējumi, kā ziņoja televīzijas ziņu kanāli, - Krievijas kara lidmašīnas imitēja kaujas situāciju.

Tāpat skanējuši aicinājumi iestāties Krievijas armijas rindās un dziedātas karalaika dziesmas.

Pret armijas klātbūtni jau krietni iepriekš protestējusi leģendārā Krievijas grupa «Mašina vremeņi», kuri atteicās piedalīties. Biežais festivāla viesis Andrejs Makarevičs paziņojis, ka «nevēlas dziedāt uz tanku fona».

Turpretim Latvijas «Prāta vētra» bija starp festivāla galvenajiem viesiem un dziedāja uz centrālās skatuves, koncertu sākot ar vārdiem «mēs nākam ar mieru un mīlestību».

Rakstiskā atbildē LTV grupa skaidrojusi: «Mēs savu mūziku spēlējam cilvēkiem, nevis karogiem, un uzskatām, ka kultūrai, tāpat kā sportam, ir jāstāv pāri politikai, jo tā ir tiešā saikne ar cilvēkiem sirds valodā.»

Jau ziņots, ka Kaupers maija beigās intervijā telekanālam LNT tika atzinis, ka, sākoties Ukrainas un Krievijas militārajam konfliktam, grupa «Prāta vētra» nopietni domājusi, vai koncertēt Krievijā. Grupa izšķīrusies saites ar Krieviju nesaraut, un Kaupers šādam lēmumam pamatojumu radis Bībelē, kur «nevienā brīdī nav minēts, ka tev kādam būtu jāpagriež mugura».