Šogad Positivus festivālā Ādažu Čipsu kinoteātris piedāvās īpaši bagātīgu kino programmu. Viens no spilgtākajiem notikumiem būs dokumentālā filma 4.maija republika vēl nepieredzētā formātā – skatīšanās un apspriešana kopā ar vienu no filmas autoriem, žurnālistu Jāni Domburu.

Nāc, piedalies, jautā, argumentē – Jānis Domburs ir gatavs runāt par visu aktuālo, kas ir noticis un kas notiek Latvijā! Šis nebūs parasts kino seanss, jo J.Domburs aicina apturēt filmu jebkurā brīdī, lai kopā ar skatītājiem pastrīdētos par redzēto, dzirdēto un versijām aiz kadra - par valsti, par varu, naudu, un pašiem par sevi.

Aicinot uz festivāla brīvdomībai atbilstošu domu apmaiņu, J. Domburs iezīmē iespējamos apspriežamos jautājumus: Kā īpašumu pārdale kļuva par pri(h)vatizāciju un kas mums vēl palicis? Kāpēc republika kļuva par oligarhu valsti un kas pie tā vainīgs? Ko Latvija mācījusies no Eiropas Savienības, “treknajiem gadiem” un krīzes? Vai neatkarības gadsimta ceturksnī esam kļuvuši gudri, vai vientiesīgi kāpjam uz vieniem un tiem pašiem grābekļiem?

J.Dombura un Antras Cilinskas vairāk nekā desmit gadu garumā veidotās filmas 4.maija republika seanss un diskusijas notiks sestdien, 18.jūlijā no plkst.13:30 līdz 16:50 Ādažu Čipsu kinoteātrī. Filma pēta demokrātijas un kapitālisma dubultspēles kopš neatkarības atjaunošanas Latvijā, vērtē neatkarības atjaunotāju vārdus un darbus, varas un naudas, elites un tautas attiecības, tiesiskumu un taisnīgumu, kā arī aicina saprast atsevišķu cilvēku un visiem kopējo atbildību pret valsti. Filma veidota Jura Podnieka studijā. Režisore Antra Cilinska, scenārija autors Jānis Domburs, mūzikas autors - Kārlis Auzāns.

Novērtē arī pārējo Ādažu Čipsu kinoteātra piedāvājumu – trīs dienu garumā tiks demonstrētas jauno režisoru veidotas īsfilmas, pazīstamu režisoru pilnmetrāžas darbi, kulta filmas ar pasaules elpu, diskusijas un sarunas, kā arī tematiskas filmu programmas. Kinoteātra programmu novērtēs gan kino gardēži, gan visa jaunā meklētāji un cienītāji, iepazīstoties ar debijas darbiem un starptautiski novērtētiem šedevriem, turklāt Latvijas kino dārgumu programmu izcili papildinās kinematogrāfiski eksperimenti.

Devītais Positivus festivāls, kas no 17. līdz 19. jūlijam norisināsies Salacgrīvas Zvejnieku parkā, kā ierasts, būs notikums visiem augstvērtīgas mūzikas un traku ballīšu cienītājiem.

Festivāla izziņoto mākslinieku saraksts:

Lattelecom skatuve: Robert Plant and the Sensational Space Shifters, Placebo, Kasabian, Tom Odell, Jungle, Warpaint, Ewert and the Two Dragons, St. Vincent, Basement Jaxx, Everything Everything, DaGamba + Sinfonietta Riga + Juventus, King Gizzard & the Lizard Wizards, Fenech-Soler, Eugene “Hideaway” Bridges + Coolman Report.

Nordea skatuve: Jack Garratt, Charlie XCX, Lamb, Rival Sons, Elliphant, Kate Boy, Peace, Indiana, Public Access T.V., East India Youth, The Sound Poets, Max Jury, Ghostpoet, Bokka, Iza, PeR, Astro’n’out + DJ Rudd, PeR, Elliphant

Palladium skatuve: Vök, Rangleklods, Soak, Jennie Abrahamson, Triana Park, Sigma, The Big Bluff, Rīgas Modes, Pienvedēja piedzīvojumi, Moontalk, Garbanotas Bosistas, Laime Pilnīga, DJ Jonathan Toubin, Badass Yuki, cirkl, Curly Strings, Gorõ Lana, Lexsoul Dancemachine, MiaMee, Tallinn Daggers, DJ Toms Grēviņš/ Oded Kafri, Neon Saturdays, Ryga, Tora

I Love You skatuve: Mona de bo, Super Besse, Inokentijs Mārpls, Momend, Laika Suns, The Bongo Club, Galvanic Elephants, Würffel, DJ Krankenwagen, Zebra Island, Parára, Future Folk Orchestra, The Werg, Sibyl Vane, The Pink Elephant, Matīss Kļaviņš, Alise Joste, NEØV, DJ Pēteris Bajārs, DJ Klāvs Lauls.

Red Bull Music Academy skatuve: Camo & Krooked, Egyptian Lover,  Dorian Concept Trio, DJ Sliink, Breach, DJ AI-VA, DJ Mr Krime, Without Letters, Dave Storm Live, Break Da Funk, Avoid Dave, Grind Live, Münpauzn, Bandmaster, Smthing Smthing, DJ Quest & Paul Oja, Mr Nestor, Niklāvz, Formacja/ Mr Krime Live Band.

Festivāla galvenais partneris ir Lattelecom, kurš veido vienīgo festivālam veltīto TV kanālu Eiropā – 360TV Positivus un norises vietā nodrošina mūsdienu tehnoloģijas. Atbalsta Nordea un Tuborg. Jaunākās festivāla ziņas dzirdamas radio SWH - oficiālajā Positivus festivāla radio. Kino teltij garšu piešķir Ādažu čipsi.

Festivāla biļetes nopērkamas www.positivusfestival.com/, Biļešu Serviss kasēs un Nordea bankomātos. Trīs dienu biļete bez telts vietas maksā EUR 65,00, trīs dienu biļetes ar teltsvietu cena ir EUR 71,00. Pieejamas arī vienas dienas biļetes, kuru cena ir EUR 35,00. Biļešu iegāde bez komisijas maksas – www.positivusfestival.com/!