Katrai sievietei, kas saskārusies ar diagnozi – dzemdes mioma - ir savs stāsts. Pieredzes stāsts, kas, iespējams, palicis noklusēts, jo atgādina par ne tik patīkamu posmu sievietes dzīvē. Kāds ir tavs stāsts? Kādus simptomus tu izjuti pirms tika diagnosticēta dzemdes mioma? Kā šī diagnoze ietekmēja tavu dzīves kvalitāti? Palīdzi izprast šo veselības problēmu, piedaloties aptaujā par dzemdes miomu.

Jautājumu un atbilžu krātuve par sievietes veselību www.tikaisievietem.lv/ vēlas apkopot viedokļus par dzemdes miomu, tās profilaksi un ārstniecības pieejamību, tāpēc aicina piedalīties aptaujā par dzemdes miomu visas tās sievietes, kurām diemžēl ir nācies saskarties ar šo diagnozi. Aptauja ir anonīma un to var aizpildīt šeit - tikaisievietem.lv/lv/aptauja.

Smaga menstruālā asiņošana, anēmija jeb būtisks dzelzs trūkums organismā, sāpes un spiediena sajūta vēderā, biežāka urinēšana, pat neauglība... tie ir dzemdes miomai raksturīgie simptomi, kurus sievietes bieži vien sākotnēji nesaista ar audzēju, nereti ignorējot minētos simptomus. Ārstu praksē ir gadījumi, kad sievietes sadzīvo ar šīm veselības problēmām pat piecus gadus Dzemdes mioma ir visbiežāk sastopamais labdabīgais reproduktīvās sistēmas audzējs sievietēm vecumā no 35 līdz 55 gadiem, 20% - 25% sieviešu dzemdes miomas ir obligāti jāārstē vai pat jāoperē, jo simptomi ir smagi un ievērojami pasliktina dzīves kvalitāti.

Sievietēm, ieklausoties savā ķermenī, vajadzētu atpazīt dzemdes miomas simptomus un vērsties pie sava ginekologa, kad ir jūtamas kādas no slimības pazīmēm. Lai uzzinātu vairāk par dzemdes miomu, mazinātu savas bažas, vai saņemtu apstiprinājumu savām aizdomām, lasi www.tikaisievietem.lv/ sadaļā Reproduktīvā veselība - Dzemdes mioma.

Cik izplatīta ir dzemdes mioma? Kādām sievietēm to diagnosticē? Kā dzemdes mioma var mainīt ikdienas dzīvi un, vai ginekologs, veicot ikgadējo pārbaudi, var konstatēt dzemdes miomu? Šie un citi jautājumi ir apkopoti jautājumu un atbilžu portālā visa vecuma sievietēm www.tikaisievietem.lv/, kur izveidota īpaša sadaļa par dzemdes miomu, apkopojot vienuviet visu svarīgo informāciju, kas jāzina ikvienai sievietei par šo diagnozi. Uz jautājumiem par dzemdes miomu atbild ginekoloģe dr. Nellija Lietuviete.

Tikaisievietem.lv ir jautājumu un atbilžu krātuve par sievietes veselību. Tā ir vieta, kur dažāda vecuma sievietes var iegūt informāciju par ikdienas un avārijas kontracepciju, par sieviešu veselības problēmām - dzemdes kakla vēzi, dzemdes miomu, neauglību, piena sēni un citām. Portālā www.tikaisievietem.lv/ jautājumu un atbilžu formā ir iespējams izlasīt ne tikai informāciju par minētajām tēmām, bet arī iesūtīt sev interesējošos jautājumus dažādiem speciālistiem – ārstiem ginekologiem, neauglības speciālistiem, seksopatologiem, plastikas ķirurgiem, osteoporozes speciālistiem u.c. Portālā pieejams Latvijas ārstu ginekologu saraksts.