Visai drosmīgu ierakstu Sabiedriskā medija interneta portālā Lsm.lv publicējis žurnālists Kārlis Streips:

"Nu ko. Eiropraida nedēļa Latvijā ir sākusies vai, pareizāk sakot, man rakstot, sāksies pēc apmēram trim stundām. Šovakar plkst. 18 Kaņepes kultūras centrā nedēļa tiks oficiāli atklāta. Nākamajās dienās sekos vesela strīpa dažādu pasākumu.


Piemēram, visas nedēļas garumā Eiropraida organizētāji demonstrē visdažādākās kinofilmas par LGBT [lesbietes, geji, biseksuāļi, transpersonas] tēmām, ja arī ne vienmēr ar acīmredzamu saiti.  Tā, piemēram, šovakar tiks demonstrēta spāņu filma "Slikta izglītība," kura ir par LGBT lietām, bet arī hrestomātiskā amerikāņu filma "Smaragdu pilsētas burvis," kurai saistība ar attiecīgo jomu varētu būt tikai tāda, ka filmas galvenā aktrise Džūdija Gārlanda Amerikā tika uzskatīta par sava veida geju elku, tāpat tas arī ir bijis ar viņas meitu Laizu Minelli, Šēru, Bārbru Streisandu, Lēdiju Gāgu un daudzām citām.

Šodien arī jau ir noticis pirmais no daudziem semināriem un darba grupām, šodien apspriežot tēmu par to, kā literatūra var veicināt tā dēvētās aseksualitātes (cilvēkam sekss vispār nepatīk) akceptēšanu sabiedrībā. Rīt būs semināri par vīrieša seksuālo veselību un par to, kā cilvēki sevi var pasargāt no vardarbības ģimenes apstākļos.  Trešdien būs plaša konference par LGBT kopienām Austrumeiropā, to sasniegumiem un izaicinājumiem. Zviedrijas pārstāvji vadīs citu sarunu par transpersonu tiesībām. Citu diskusiju par LGBT kopienas attīstību Latvijā vadīs profesore Ineta Lipša, trešdien arī būs diskusija par "mistēriju, kas ir biseksualitāte." 

Ceturtdien no rīta speciālisti no 15 valstīm Eiropā un ārpus tās piedāvās prezentācijas par tēmu "Queer naratīvs Eiropas kultūrās." Te jāpaskaidro, ka vārdu "queer" atsevišķi LGBT kopienas pārstāvji izvēlas jēdziena "gejs" vai "lesbiete" vietā, tā vienkārši uzsverot savu atšķirību un individuālo raksturu. Ceturtdien arī būs diskusija par migrāciju konkrēti LGBT kontekstā, kā arī cita diskusija par tā dēvētiem "interseksa" cilvēkiem (hermafrodītiem). Citā darba grupā ļaudis mācīsies, kā labāk pārstāvēt savas intereses savās valstīs. Vēl citā darba grupā saruna būs par LGBT elektronisko žurnālu veidošanu. Piektdien būs plaša saruna par vārda un pulcēšanās brīvību pasaulē.


Tāpat visas nedēļas garumā visiem interesentiem būs atvērtas vairākas izstādes. Eiropas Savienības mājā ir izstāde par zviedru karikatūru mākslinieku Evertu Karlsonu, Kaņepes kultūras centrā ir izstāde par LGBT kopienas attīstību Latvijā, "Kim?" modernā mākslas centrā ir izstāde, kurā ir aplūkots jautājums par mākslinieciskām normām un seksuālu fantāziju.

Piektdien būs lielais LGBT gala pasākums, tajā uzstāsies amerikāņu dziedātājs Stīvs Grands, kurš savu pirmo dziesmu un videoklipu nofinansēja pats un tad klipu izvietoja portālā "YouTube", tā momentā kļūstot slavens visā pasaulē. Visas nedēļas nogales garumā būs dažādi tusiņi, daži domāti konkrēti sievietēm, citi ar citu tematiku.
 
Un tad sestdien būs nedēļas galvenais pasākums, proti -- Eiropraida gājiens. Pulcēšanās Vērmaņdārzā no plkst. 13, 2,2 kilometru gājiens sāksies divos.  Paredzams, ka ap Vērmaņdārzu būs pietiekami liels policijas kontingents, lai dalībniekus turētu atstatus no dimiterveidīgajiem protestētājiem, kuri sestdien demonstrēs savus aizspriedumus un savu ignoranci.

Ja kāds uz pasākumu nāks ar bērniem, Vērmaņdārzā būs stūrītis, kur viņus pieskatīs profesionālas auklītes.

To minu kā pēdējo tāpēc, ka ļoti ceru, ka praidu šogad apmeklēs ne vien LGBT kopienas pārstāvji, bet arī visi tie, kuri atbalsta kopienas tiesības. Lielākoties šajā blogā minētajos pasākumos laipni gaidīti visi pēc kārtas (dažas konferences prasa iepriekšēju reģistrāciju, gala pasākums nebūs par velti). Kāpēc neaplūkot minētās izstādes? Varbūt cilvēki, kas par LGBT lietām nekad neko īpašu nav domājuši, iemācīsies kaut ko jaunu, būs kaut kas jauns, par ko padomāt. Kāpēc neaiziet uz kādu no daudzajām kino izrādēm? Piemēram, ceturtdien kinoteātrī "Suns" būs hrestomātiskās filmas "Mūzikas skaņas" seanss ar jēdzienu "dziedi līdz!" Ja zini attiecīgās dziesmas, nāc droši!  Būs jautri. Visi kopā:  "Do, a deer, a female deer, re, a drop of falling sun …" Savukārt trešdien varbūt nāc noskaties sirdi plosošo dokumentālo filmu "Mats Šepards ir mans draugs," lai kaut ko uzzinātu par to, cik tālu homofobija un ienaids kādu var novest.  Ja Tu nezini, kas bija Matthew Sheppard, paskaties Internetā.  Par sliktu tas Tev noteikti nenāks.

Jautri būs arī sestdien. Paredzams, ka Rīga pulcēsies divi trīs vai pat vairāki tūkstoši cilvēku no visas pasaules. Tie būs gaiši, draudzīgi un atvērti cilvēki, tie būs cilvēki, kuri saprot cilvēka tiesību universālo raksturu. Nekādas seksa orģijas Vērmaņdārzā nenotiks, lai arī ko nezinīši par to negribētu apgalvot.  Drīzāk tā būs iespēja iepazīties ar gana interesantiem ļaudīm no citām Eiropas valstīm un pasaules daļām.

Nekur nav un nekad nebūs rakstīts, ka piedalīties drīkst tikai konkrēti LGBT cilvēki. Nāc arī Tu! Paķer līdz sievu vai vīru, draugus un draudzenes.

Un, ja savukārt Tu esi cilvēks, kuram šis ieraksts atkal ir radījis zobu sāpes vai vēdergraizes, ja Tu esi no tiem, kuri ganās pa internetu un sacenšas, kurš par gejiem var uzrakstīt vislielākās rupjības, melus un muļķības, tad pieaudz, bērniņ! Tavs infantilisms lielākoties ir smieklīgs šī vārda vissliktākajā nozīmē. Tava ignorance par cilvēka seksualitāti neliecina par nekādu prāta briedumu. Tava pārliecība, ka Bībele nozīmē, ka gejiem vispār nevajag būt, liecina par Svēto rakstu smagu jo smagu pārprašanu. Tava vulgaritāte liek uzdot jautājumus par to, kas Tevi ir audzinājis, ja vispār kāds tā ir darījis. Un zini, ko?

Nāc arī Tu uz sestdienas pasākumu vai vismaz aizej aplūkot kādu no izstādēm vai kino seansiem. Nav obligāti jāpiedalās gājienā, vari stāvēt un skatīties. Tad Tu redzēsi, ka nevienam tur ragi neaug. Varbūt kaut ko iemācīsies. Varbūt kaut ko uzzināsi. Varbūt kaut ko sapratīsi. Tici man, būs jaukāka dzīve tad, kad Tu vairs nebūsi tik briesmīgs kretīns."


Noslēgumā Streips sabiedriskajā medijā publicē tiešo linku uz Eiropraida nedēļas programmu.