Edgara Liepiņa 85 gadu jubilejai veltītajā piemiņas koncertā Dzintaru koncertzālē uzstājās gan mākslinieki, kas aktiera dziesmas apguvušas no video, gan tie, ar kuriem Liepiņam bijusi sadarbība. Viņa laikabiedri atklāj interesantas nianses par aktiera profesionālajām gaitām.

Dziedātājas Agnese Rakovska un Samanta Tīna nekad nav redzējušas Edgaru Liepiņu uz skatuves. Koncertā dziedātās dziesmas abas dāmas apguvušas, vērojot u uztverot māksliniekiem būtību no videomateriāliem. “Sēžot un klausoties visu ģenerālmēģinājumu, es uzzināju, ka tās dziesmas, ko es esmu zinājusi, ir Liepiņa dziesmas,” paaudžu atšķirību akcentē Samanta.

Mūziķiem un aktieriem, kuri koncertējusī kopā ar Edgaru Liepiņu, atmiņu stāsti raisās viens pēc otra. Pavisam nejauši aktieris Varis Vētra kopā ar citiem kolēģiem ierakstu studijā tēlojuši Edgara Liepiņa klausītājus. “Mēs bijām tā publika, kas ir ierakstīta Edgara Liepiņa platē. Mēs drīkstējām atļauties, ko mēs gribam, – aplaudējām, šur tur padziedājām līdzi,” atceras V. Vētra.

Vērtīga un savdabīga sadarbība Liepiņas bijusi ar komponistu Mārtiņu Braunu. “Viņš bija ļoti apņēmīgs cilvēks. Viņš nāca pie manis, sēdēja uz dīvāna, lasīja avīzi, kamēr es komponēju. Kamēr nekas nebija izdevies, tikmēr viņš negāja projām,” atceras M. Brauns.

“Pirms koncertiem viņš neēda. Neko. Varbūt kafiju kādu malciņu. Cigareti, jā,” Liepiņa skatuves “tikumus” atklāj komponists Juris Kulakovs. “Vēl tāda detaļa – viņš bieži vien pirms koncerta negāja pačurāt. Lai lielāks spiediens,” smej J. Kulakovs.