Šobrīd policijai ir zināmi četri upuri, no kuriem vienu 1978.gadā dzimušais vīrietis varētu būt seksuāli izmantojis, bet pārējos trīs mēģinājis izmantot. Taču policistiem ir pamatotas aizdomas, ka cietušo skaits varētu būt krietni lielāks, tādēļ policija meklē ikvienu, kas cietis no attēlā redzamā vīrieša noziegumiem.

Aizdomas par vīrieša pastrādātajiem noziegumiem policijai radās pagājušā mēneša sākumā, un pārbaudot iegūto informāciju, Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) darbinieki ieguva pietiekamus pierādījumus, lai 22.aprīlī būtu pamats vīrieti aizturēt.

Pierādījumu kopums liecina, ka vīrietis varētu būt stājies dzimumsakaros ar personu, kas nav sasniegusi 16 gadu vecumu, proti, kādu 15 gadus vecu meiteni. Tāpat policijas iegūtā informācija liecina, ka vīrietis varētu būt mēģinājis stāties dzimumsakaros arī ar trim citiem bērniem – 13 un 14 gadus vecām meitenēm un astoņus gadus vecu zēnu.

Izmeklētāji noskaidrojuši, ka vīrietis savus upurus meklējis caur iepazīšanās sludinājumiem – viņš iepazinies ar bērniem vai ar vientuļām mātēm nolūkā seksuāli izmantot šo sieviešu bērnus.

Vīrietis jau agrāk ir tiesāts par līdzīgu noziegumu, bet pēdējos divus gadus atradies brīvībā. Izmeklētāji pieļauj, ka viņš noziedzīgās darbības turpinājis drīz pēc iznākšanas no ieslodzījuma vietas.

Vīrietis tiek turēts aizdomās par 16 gadus nesasnieguša bērna izvarošanu, likumā par šādu noziegumu paredzēts mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Valsts policija aizdomās turētā vārdu neatklāj, taču aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka tas ir Aldonis Krinbergs.

Saskaņā ar aģentūras LETA arhīvu Krinbergs iepriekš vairākkārt ticis aizturēts par seksuāliem noziegumiem pret mazgadīgām personām. Pirmo reizi Krinbergs tika aizturēts 2008.gada 3.novembrī, kad izmeklētāji viņa tālrunī atrada aptuveni 200 mazu meiteņu tālruņa numurus.

Krinbergs bija zvanījis meitenēm un izteicis dažādus seksuāla rakstura piedāvājumus.

Šobrīd aizdomās turētais atrodas apcietinājumā, bet policija turpina meklēt cietušos, jo ir pamats uzskatīt, ka vīrieša upuru skaits ir krietni lielāks, nekā policijai zināms. Izmeklētāji aicina atsaukties ikvienu, kas ir cietis no vīrieša noziegumiem, kā arī ikvienu sievieti, ar kuru vīrietis saticies, jo, iespējams, viņš seksuāli varētu būt izmantojis šo sieviešu bērnus. Cietušos policisti aicina atsaukties, zvanot uz tālruņu numuriem 67075287, 110 vai sūtot e-pastu uz [email protected]

Vīrietis patlaban atrodas apcietinājumā.